Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Pamenate dainą „Zombies“? Šiandien „The Cranberries“ nario Mike Hogan gimtadienis! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 29-oji šou pasaulyje:

1899 m. gimė JAV džiazo „kunigaikštis“ – muzikantas ir pianistas Diukas Elingtonas („Duke“ Ellington), tikrasis vardas Edvardas Kenedis Elingtonas (Edward Kennedy Ellington). Vienas įžymiausių džiazo kompozitorių paliko apie 2000 kūrinių.

1949 – gimė grupės „Status Quo“ narys Francis Rossi (Francisas Rosi). Anglijos roko grupė, kuri savo veiklą pradėjo dar 1962-aisiais, kai sunkiosios muzikos kolektyvą suburti nutarė bosistas Alan‘as Lancaster‘is ir gitaristas Francis‘as Rossi. 1967-ųjų pabaigoje jie persivadino į „The Status Quo“, o 1970-aisiais galiausiai apsistojo ties „Status Quo“ sceniniu vardu. Didžiojoje Britanijoje jie išleido daugiau nei 60 hitų ir buvo įrašyti į roko muzikos grupių istoriją.

Cramberies1973 – gimė airių grupės „The Cranberries“ narys Mike Hogan (Maikas Houganas). Išpopuliarėjusi 1993 m, savo kūryboje grupė plačiai maišė įvairias roko pakraipas, tačiau daugiausia sėkmės sulaukė pop roko dainos, kurioms folk atspalvį suteikdavo vokalistės Dolores O’Riordan balsas. 1993–1994 m. „The Cranberries“ pasiekė ispūdingo populiarumo su dviem pirmaisiais multiplatininiais albumais ir superhitu „Zombie“ (1994). Tačiau vėliau susidomėjimas grupe krito ir The Cranberries nutraukė veiklą 2001 m. 2009-aisiais grupė atsikūrė, surengė koncertinį turą ir įrašė naujų dainų albumą, pasirodžiusį 2012 m.

2017 m. grupė išleido naują albumą ir pradėjo dar vieną turą, kurį teko nutraukti dėl vokalistės Dolores O’Riordan sveikatos problemų. 2018 m. Buvo planuojamas dar vienas albumas.2018 m. sausio 15 dieną mirė grupės vokalistė Dolores O’Riordan.

1988 – Eric Clapton (Erikas Kleptonas) ir Patti Boyd (Peti Boid) paskelbė apie skyrybas.

1992 – susituokė Paula Abdul ir Emilio (Emilis) Estevezas. Santuoka truko dvejus metus.

1999 – Tommy Lee (Tomis Li) pareiškė paliekąs grupę „MotleyCrue“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...