Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien gimtadienį švenčia gitaristas ir vokalistas Noel‘is Thomas David‘as Gallagher‘is

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 23-oji šou pasaulyje:

 

1967 – gimė grupės „Radiohead“ narys Phil Selway (Filas Selvėjus).

Radiohead
Radiohead

1968 – Mančesteryje gimė gitaristas ir vokalistas Noel‘is Thomas David‘as Gallagher‘is. Pagrindinis britų roko grupės „Oasis“ dainų autorius, pagrindinis gitaristas, taip pat kartais atlieka vokalo partijas. Kartu jaunesniuoju broliu Liam‘u Gallagher‘iu augęs Noel‘is, pirmąsias gitaros pamokas gavo iš Dayle‘o Robertson‘o dar būdamas trylikos metų. Po įvairių darbų statybose, 1988-aisiais Gallagher‘is prisijungė prie vietinės Mančesterio grupės „Inspiral Carpets“. Praėjus trejiems metams, jį į savo grupę „The Rain“ pasikvietė brolis Liam‘as. Vėliau šis kolektyvas pavirto „Oasis“, o Noel‘io įtaka joje gerokai išaugo. Pasibaigus „Britpop“ erai, Gallagher‘is su „Oasis“ išleido dar šešis studijinius albumus, o 2009-aisiais metais prabilo apie solinės karjeros pradžią. Tų metų kovą pasirodė pirmas jo solinis diskas – tiesa, tai ne studijinis, o „gyvai“ įrašytas labdaringas albumas „The Dreams We Have As Children“.2010 m. Noelis startavo su nauja grupe „Noel Gallagher’s High Flying Birdsir sekančiais metais išleido to paties pavadinimo albumą.

Noel Thomas David Gallagher
Noel Thomas David Gallagher

1971 – iširo grupė „Iron Butterfly“, tai Amerikos psichodelinio roko ir ankstyvojo sunkiojo metalo atstovai, geriausiai žinomi dėl 1968-ųjų metų hito „In-A-Gadda-Da-Vida“. Būtent dėl šio ir į jį panašių kūrinių bei pirmojo albumo pavadinimo („Heavy“), grupė laikoma ankstyvojo sunkiojo metalo atstovais. „Iron Butterfly“ pakilimo laikotarpiu laikoma 7-ojo dešimtmečio pabaiga, nors vėliau kolektyvas įvairiomis sudėtimis buvo atsikūręs ne vieną kartą. „VH1“ muzikos portalas „vieno hito stebukladarių“ sąraše šią grupę išrinko į 19-ąją poziciją. Be to, albumas „In-A-Gadda-Da-Vida“ yra 31-asis pasaulyje pagal pardavimus. Jo įsigyta daugiau nei 25 milijonai kopijų.

1994 – režisieriaus Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) filmas „Pulp Fiction“ („Bulvarinis skaitalas“) 47-ajame Kanų filmo  festivalyje laimėjo „Auksinės palmės šakelę“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...