Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Gruodžio 12-oji – dainininko, aktoriaus Frank Sinatra gimimo diena! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gruodžio 12-ąją kviečiame atversti dar vieną šou istorijos kalendoriaus lapelį.

frank1915 – gimė JAV dainininkas ir kino aktorius, „Oskaro“ apdovanojimo laureatas Frank Sinatra (Frenkas Sinatra). Mirė 1998 m. Muzikinę karjerą pradėjo kartu su Harry James ir Tommy Dorsey. F.Sinatra sulaukė pasisekimo kaip solo atlikėjas penkto dešimtmečio viduryje. Tame pačiame dešimtmetyje išryškėjo ir F.Sinatros aktoriniai sugebėjimai – suvaidino filme „Anchors Aweigh“ (1945 m.). Praėjus metams gavo specialų Oskarą už vaidmenį trumpametražiniame filme apie nepakantumą „The House I Live In“. Apie 1950 m. karjeroje buvo sąstingis. Tačiau vėl atgimė 1954-aisiais, po to, kai jis laimėjo Oskarą filme „From Here to Eternity“. 1962 m. Frank‘as suvaidino politiniame trileryje „The Manchurian Candidate“. F.Sinatra yra trečias pasaulyje pagal parduotus albumus, bei buvo įtariamas turėjęs ryšių su mafija. Populiariausi kūriniai „New York“, „My Way“, „Strangers in the Night“, „Fly Me to the Moon“. Frenkas Sinatra mirė po širdies priepuolio 1998 m. gegužės 14-ąją.

1965 – įvyko paskutinis grupės „Beatles“ koncertas Didžiojoje Britanijoje.

1969 – įvyko filmo „Hello Dolly“ premjera su Barbara Streisand. (Barbara Straizand). Ji taip pat pasižymėjo kaip kompozitorė, politikos aktyvistė, filmų prodiuserė bei režisierė. Streisand buvo apdovanota Akademijos geriausios aktorės bei geriausios originalios dainos prizais, o taip pat net keletu „Emmy“, „Grammy“ bei Auksinių Gaublių statulėlių. Barbra Streisand yra viena iš sėkmingiausių (tiek pardavimų, tiek kritikų vertinimų prasme) moterų atlikėjų moderniojo pramogų pasaulio istorijoje bei viena geriausiai savo įrašus Jungtinėse Amerikos Valstijose parduodanti dainininkė. Anot „RIAA“, jau yra nupirkta daugiau nei 71 milijonas šios atlikėjos albumų, taigi pardavimus skaičiuojančios Amerikos asociacijos sąraše ji yra aukščiausiai užkopusi dainininkė moteris.

2007 – savo namuose Kalifornijoje mirė 76 m. muzikos legenda Ike Turner (Aikas Terneris), kurį išgarsino sėkmingas muzikinis bendradarbiavimas ir audringa santuoka su dainininke Tina Turner (Tina Terner).

2010 – legendinės roko grupės „Pink Floyd“ gitarininko David Gilmour (Deivido Gilmuro) posūnis buvo suimtas dėl įtariamo vandalizmo per Didžiojoje Britanijoje vykusias studentų riaušes, kai buvo nufotografuotas užsilipęs ant nacionalinio memorialo Pirmojo pasaulinio karo aukoms.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...