Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Ši diena muzikos istorijoje” – gruodžio 17-ąją 1949-aisiais gimė dainininkas Paul Rodgers

„Ši diena muzikos istorijoje” kartu su Liudu Ramanausku kviečia atversti gruožio 17-osios šou istorijos kalendoriaus lapelį.

1915 – Paryžiuje gimė dainininkas, ypač populiarus Prancūzijoje 1940 – 1960 m., Andre Claveau (Andrė Klavo). Mirė 2003 m.

paul rogers1949 – gimė Paul Rodgers (Polas Rodžeris) – Anglijos roko dainininkas ir dainų autorius, geriausiai žinomas kaip grupių „Free“ bei „Bad Company“ narys. Po bandymų kiek mažiau sėkinguose projektuose – „The Firm“ ir „The Law“ – jis tapo solo dainininku. Naujausiu jo muzikiniu išbandymu buvo tapęs pasirodymas grupėj „Queen“, kur jis pakeitė velionį Freddie Mercury.

1982 – Toronte grupė „Who” sugrojo savo paskutinį „atsisveikinimo turo” koncertą.Tai viena iš didžiausių rokenrolo eros pasaulio muzikos grupių, lemiamai prisidėjusi transformuojant rokenrolą į roką. Grupę sudarė Pete Townshend, Roger Daltrey, John Entwistle ir Keith Moon. 1965 m. grupė išleido singlą „My Generation“, kuris tapo viena garsiausių visų laikų rokenrolo dainų. The Who pasižymėjo savo siautulingais pasirodymais, kurių metu dažnai sudaužydavo gitarą. 1969 m. grupė išleido pirmąjį albumą roko istorijoje, įvardintą kaip roko opera – „Tommy“, o 1971 m. albumu „Who’s Next“ ir dainomis kaip „Baba O’Riley“ ir „Won’t Get Fooled Again“ nubrėžė tas roko formas, kuriomis pasekė daugybė sunkiojo roko atlikėjų.The Who per savo karjerą pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų ir dažnai įvardijami kaip geriausia visų laikų roko grupė.1978 m. mirus Keith Moon, The Who beveik nutraukė veiklą, tačiau nuolat atsinaujindavo koncertiniams pasirodymams ir albumų įrašams. 2000 m. susitikę grupės nariai planavo įrašyti naują albumą, tačiau 2002 mirus John Entwistle buvo atidėti įrašai. Dabartinę grupę sudaro Pete Townshend ir Roger Daltrey, kurie 2006 m. sukūrė ir išleido paskutinį albumą „Endless Wire“.

1986 – Paul ir Linda McCartney (Polo ir Lindos Makartni) limuzinas užsidegė kelyje į televizijos įrašų studiją. Abu muzikantai nenukentėjo.

1996 – dainininkė Celine Dion (Selin Dion) pareiškė, jog padarys pertrauką savo muzikinėje karjeroje, motyvuodama tuo, kad nori skirti daugiau laiko šeimai.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Print

Kitos naujienos

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...