Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

41-ąjį gimtadienį švenčia Christina Aguilera! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 18-oji šou istorijoje taip pat gausi svarbių įvykių. Štai tik keletas jų:

1938 – gimė britų grupės „Animals“ narys Chas Chandler (Čeisas Čandleris). Didžiausias jų hitas, muzikos žinovams – gerai žinoma daina „House Of The Rising Sun“, vadinama bliuzo klasika, kitos dainos taip pat ypatingos dėl E.Burdon’o grubaus ir aštraus vokalo bei Price’o bliuzo melodijų išgaunamų pianinu. „The Animals“ išsiskyrė 1966-aisiais: Burdon’as sukūrė savo grupę, Price’as pradėjo solinę karjerą, o Chandler’is tapo įrašų prodiuseriu. Jis „atrado“ Jimi Hendrix Niujorko klube ir nugabeno į Angliją.

1943 – gimė Keith Richards (Kytas Ričardsas), grupės „The Rolling Stones“ gitarininkas bei dainų autorius, įrašų prodiuseris, vienas iš legendinės roko grupės „The Rolling Stones“ įkūrėjų. Kaip gitarininkas, Richards‘as visuomet pasižymėjo novatorišku ritminės gitaros valdymu. 2003-aisiais žurnalas „Rolling Stone“ skyrė jam 10-ąją vietą geriausių visų laikų gitarininkų sąraše. Kartu su dainų kūrimo partneriu ir pagrindiniu „The Rolling Stones“ vokalistu Mick‘u Jagger‘iu Richards‘as parašė ir įrašė šimtus dainų, kurių keturiolika pateko į „Rolling Stone“ žurnalo geriausių 500 dainų sąrašą.

1975 – Rod Stewart (Rodas Stiuartas) paskelbė, jog palieka grupę „Faces“ ir pradeda savo solinę karjerą.

Christina Aguilera1980 – gimė pop dainininkė Christina Aguilera (Kristina Agilera), techniškai puikiai pasirengusi dainininkė su tikrai stipriu balsu, leidusiu jai kurti greito tempo šokių aikštelėms tinkančius hitus, o kartu ir balades su primadonoms būdingu išraiškingumu. Christina Maria Aguilera gimė 1980-ųjų metų gruodžio 18-ąją Steiten Ailande. Ji turi airiško ir ekvadorietiško kraujo, o kadangi jos tėvas siekė karinės karjeros, tai reiškė, kad mažai mergaitei teko gana daug keliauti. Jos savo vardu ir pavarde pavadintas debiutinis albumas pasirodė 1999-ųjų vasarą. Į paauglius orientuoto popso rinkinys buvo itin populiarus, o pirmasis singlas „Genie in a Bottle“ šovė tiesiai į topų viršūnes, kur išsilaikė net penkias savaites. 2001-ųjų pavasarį Aguilera kartu su Pink, Mya ir Lil’ Kim įrašė visus įmanomus topus užkariavusį Patti LaBelle dainos „Lady Marmalade“ koverį, tapusį taip pat itin populiaraus filmo „Moulin Rouge“ garso takeliu.

2011 – būdama 70 metų amžiaus mirė „Grammy“ laureatė, kuri 6-ajame dešimtmetyje pradėjo dainuoti Žaliojo Kyšulio Salų pajūrio baruose ir atnešė šių Afrikos salų muziką į pasaulio scenas, Cesaria Evora (Sezarija Evora). Nuo 16 metų dainuoti pradėjusi C.Evora didžiojoje scenoje debiutavo 1988 metais būdama 47-erių. Nepaisant garbaus amžiaus, dainininkė iš karto pelnė kritikų ir muzikos mylėtojų simpatijas. Netrukus „basakoje deive“ žurnalistų pakrikštytos C.Evora albumas „Miss Perfumado“ Europoje buvo parduotas auksiniu tiražu. Žaibiškai išgarsėjusi dainininkė didžiojo pripažinimo sulaukė 2003 m., kai jos albumas „Voz´DAmor“ buvo įvertintas prestižiniu „Grammy“ apdovanojimu.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...