Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Slash – gruodžio 23-ąją prieš 55 metus šį pasaulį išvydo gitaros virtuozas – „Ši diena muzikos istorijoje“ –

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gruodžio 23-oji, paskutinė diena prieš Kūčias yra metas, kai galime prisiminti daug svarbių įvykių muzikos istorijoje, tad pavartykime šį kalendorių drauge!

1964 – gimė Eddie Vedder (Edis Vederis) – grupės „Pearl Jam“ dainininkas, dainų autorius, kompozitorius bei gitarininkas. Tikrasis vardas – Edward Louis Severson III. Vedder‘is paliko pietų Kalifornijos muzikos sceną ir persikėlė į Sietlą (Vašingtono valstija), kur 1990-aisiais ir prisijungė prie grupės „Pearl Jam“, iškilusios per „grunge“ judėjimą 10-ojo dešimtmečio pradžioje. Vedder‘is išsiskyrė savo „auksinio baritono“ vokalo stiliumi bei yra laikomas vienu iš alternatyviojo roko kultūros simbolių. Be veiklos su „Pearl Jam“, jis dalyvauja įvairiuose projektuose, kuria garso takelius. 2007 metais atlikėjas pristatė debiutinį solo albumą, kuris kartu tapo ir tais metais pasirodžiusio filmo „Into the Wild“ garso takeliu.

slash_20081965 – gimė grupės „Guns ‘n’ Roses“ narys Saul Hudson, visame pasaulyje žinomas kaip Slash’as. Šiuo metu jis yra roko grupės „Velvet Revolver“ gitarininkas, o 2010 m. išleido solinį albumą „Slash“. Saul’o motina – afroamerikietė Ola Hudson, dirbusi kostiumų dizainere Dianai Ross, George’ui Harrison’ui, John’ui Lennon’ui su žmona Yoko Ono ir kitiems muzikantams bei aktoriams, o tėvas – britas Anthony Hudson’as – grafikos dizaineris, kūręs garsių muzikantų (Neil’as Young’as, Joni Mitchell) albumų viršelius ir bendravęs su tokiais kaip David’as Bowie. Slash’as gimė Hamstede, užaugo Stoke prie Trento, Stafordšyre (Anglija), o kai jam sukako 11 metų, tėvai persikraustė į Los Andželą (Kalifornija, JAV), tada jie ėmė gyventi atskirai. Slash’as muzika susidomėjo 14-os. 2002 m. buvo įkurta grupė „Velvet Revolver“, kuri buvo aktyvi iki 2008 m. Grupė 2004 m. išleido gerai įvertintą albumą „Contraband“, 2005 m. už dainą „Slighter“ laimėjo „Grammy“, o 2007 m. pasirodė 2-asis albumas „Libertad“. 2010 metais pasirodė debiutinis Slash’o solinis albumas, pavadintas jo vardu. Jame skamba daugybės garsių atlikėjų balsai – Alice Cooper, Fergie, Nicole Scherzinger, Ozzy Osbourne, Chris Cornell, Adam Levine ir kt. O be „gansų“ ir savo grupių kūrinių, Slash’o gitarą galima girdėti galybėje kitų „filialinių“ projektų – jis bendradarbiavo su Michael Jackson, Alice Cooper, „Bad Company“, Ray Charles, Stevie Wonder, Billy Idol, Rob Zombie, Paulina Rubio, Rihanna ir daugybe kitų atlikėjų.

1967 – gimė dainininkė ir manekenė, buvusi Prancūzijos Respublikos pirmoji dama Carla Bruni (Karla Bruni).

1969 – Elton John (Eltonas Džonas) ir Bernie Taupin (Bernis Taupinas) pradėjo kartu kurti dainas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...