Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Gruodžio 29 dieną 1982-aisiais išleistas pašto ženklas Bob Marley atminimui – „Ši diena muzikos istorijoje“ –

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 29-osios kalendoriaus lapelyje yra nemažai svarbių šou pasaulio įvykių, su kuriais ir kviečiame susipažinti!

1953 – gimė dainininkė Yvonne Elliman (Ivoun Eliman), dainavusi legendiniame miuzikle „Jesus Christ Superstar“.

1955 – būdama 13-kos metų Barbra Streisand (Barbara Straizand) įrašė pirmąją dainą „You’ll Never Know“.Garsi Amerikos dainininkė bei filmų ir teatro aktorė. Ji taip pat pasižymėjo kaip kompozitorė, politikos aktyvistė, filmų prodiuserė bei režisierė. Streisand buvo apdovanota Akademijos geriausios aktorės bei geriausios originalios dainos prizais, o taip pat net keletu „Emmy“ , „Grammy“ bei Auksinių Gaublių statulėlių.barbra_streisand

 

 

 

Barbra Streisand yra viena iš sėkmingiausių (tiek pardavimų, tiek kritikų vertinimų prasme) moterų atlikėjų moderniojo pramogų pasaulio istorijoje bei viena geriausiai savo įrašus Jungtinėse Amerikos Valstijose parduodanti dainininkė. Anot „RIAA“, jau yra nupirkta daugiau nei 71 milijonas šios atlikėjos albumų, taigi pardavimus skaičiuojančios Amerikos asociacijos sąraše ji yra aukščiausiai užkopusi dainininkė moteris.

1961 – gimė grupės „Happy Mondays“ narys Mark Day (Markas Dei).Anglijos alternatyviojo roko grupė iš Salford‘o, Mančesterio. 1980-aisiais metais susikūrusią grupę sudarė Shaun‘as Ryder‘is (pagrindinis vokalas), jo brolis Paul‘as Ryder‘is (bosinė gitara), Mark‘as Day‘us (dar žinomas kaip „Moose“ arba „Cowhead“, pagrindinis gitaristas), Paul‘as Davis‘as (klavišiniai) ir Gary Whelan‘as (būgnai). Susidraugavęs su Shaun‘u Ryder‘iu vėliau prie grupės prisijungė ir perkusionistas bei šokėjas „Bez“. 10-ojo dešimtmečio pradžioje grupėje pagalbines vokalines partijas pradėjo atlikti Rowetta Satchell.

1963 – Čikagoje įvyko paskutinis grupės „The Weavers“ koncertas.

Bob-Marley1982 – Jamaikoje buvo išleistas pašto ženklas Bob Marley (Bobo Marli) atminimui. Pačia nepaprasčiausia ir simboliškiausia regi muzikos figūra neabejotinai laikomas Bob‘as Marley buvo pirmasis Jamaikos atlikėjas, sugebėjęs pasiekti tarptautinės šlovės. Jis tuo pačiu sugebėjo savo šalies muzikos garsus išplatinti po bene kiekvieną pasaulio kampelį. Marley muzika atsikleidė kasdienines Jamaikos problemas, aiškiai parodė, kokie nualinti ir prislėgti yra šalies žmonės. Nepaisant to, legendinis atlikėjas sugebėjo ir puikiai parodyti tą dvasinę stiprybę, kuri neleidžia jo šalies žmonėms palūžti. Jo dainos apie ištikimybę, tikėjimą, atsidavimą bei revoliucijas, inicijavo pakilimą, kuris iki šiol gyvas ne tik jo palikuonių muzikoje, bet ir naujosios kartos viso pasaulio atlikėjų, kuriuos palietė šio genijaus darbai, dainose. Robert‘as Nesta Marley gimė 1945-ųjų vasario 6-ąją dieną kaimo vietovėje, šventosios Anos parapijoje, Jamaikoje. 1977-aisiais pasirodė iki tol didžiausios sėkmės sulaukęs jo darbas „Exodus“, kuriame – tokie hitai, kaip „Jamming“, „Waiting in Vain“, „One Love/People Get Ready“. Didžiulės sėkmės sulaukė ir vėliau sekęs darbas „Kaya“ su singlais „Is This Love“ bei „Satisfy My Soul“. Dar vienas klasika vadinamas jo hitas, „Babylon by Bus“, pristatė 1979-ųjų albumą „Survival“. Atrodė, kad 1980-ieji bus sėkmingiausi Marley metai, prasidėję koncertu naujai liberalizuotoje Zimbabvėje bei pranešimu apie gastroles po Jungtines Valstijas, tačiau jodinėdamas Niujorko Centriniame parke jis netikėtai susmuko – buvo nustatyta, kad atlikėjas sirgo vėžiu, neigiamai paveikusiu jo smegenis, plaučius ir kepenis. Albumas „Uprising“ tapo paskutiniuoju jam gyvam esant išleistu Marley albumu – būdamas 36-erių, 1981-ųjų gegužės 11-ąją, legendinis regi atstovas mirė.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?