Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1970-aisiais Paul McCartney patraukė į teismą kitus tris „bitlus“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – atverskime gruodžio 30-osios, jau priešpaskutinį šių metų kalendoriaus lapelį ir pasižvalgykime po šou istoriją drauge.

paul-mccartney1970 – Paul McCartney (Polas Makartnis) patraukė į teismą kitus tris „bitlus“, siekdamas nutraukti partnerystę ir įgyti laisvę veikti atsižvelgiant į savo interesus.

1989 – „Nirvana“ grupės narys Krist Novoselic (Kristas Novoselikas) susituokė su Shelli Dilley (Šeli Dilei). Krist – amerikiečių roko muzikantas, geriausiai žinomas, kaip buvęs grupės „Nirvana“ bosininkas. Apie 1985 metus sutikęs Kurt Cobain pradėjo kartu groti ir įkūrė grunge grupę „Nirvana“. Joje grojo bosine gitara. K. Novoselic buvo geriausias grupės lyderio Kurt Cobain draugas. Po Kurt Cobain savižudybės ir „Nirvana“ iširimo, grojo grupėse „Sweet 75“ ir „Eyes Adrift“. Muzika nėra vienintelis užsiėmimas, jis taip pat domisi politika, yra parašęs knygą „Grunge and Government: Let‘s Fix This Broken Democracy“ („Grunge ir valdžia: sutaisykime sugedusią demokratiją“).

1999 – savo namuose buvo užpultas „eksbitlas“ George Harrison (Džordžas Harisonas). Jam pavyko atsipirkti durtine žaizda krūtinėje.

2004 – būdamas 94 metų mirė džiazo klarnetininkas Artie Shaw (Artis Šo), kurį išgarsino tokie klasika tapę kūriniai kaip „Begin the Beguine“ ir „Oh, Lady Be Good“, taip pat santuokos su kino žvaigždėmis Lana Turner (Leina Terner) ir Ava Gardner (Ava Gardner).

2010 – būdamas 61 metų amžiaus viename Rusijos viešbutyje mirė praėjusio amžiaus 8-o dešimtmečio legendinės disko muzikos grupės „Boney M“ dainininkas ir šokėjas Bobby Farrell (Bobis Farelas).

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...