Klausyti gyvai

19:00 - 19:35

Lettres de France

Mirė pirmoji „Grammy“ laimėtoja – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Rugsėjo 4-oji šou pasaulyje:

1951 – gimė Martin Chambers iš grupės „Pretenders“

1960 – gimė grupės „Soundgarden“ muzikantas Kim Thayil

1964 – Brukline debiutavo grupė „The Animals“. Tai – pirmoji šeštojo dešimtemčio grupė, išsiveržusi iš gimtojo Niukastlo miesto. Iš pradžių jie padėdavo iš Amerikos atvykusioms bliuzo grupėms, kol, dėka prodiuserio Mickie Most, jie gavo galimybę išleisti savo pačių bliuzo įrašus. Didžiausiais jų hitas – muzikos žinovams gerai žinoma daina – „House Of The Rising Sun“, vadinama bliuzo klasika, kitos dainos taip pat ypatingos dėl E. Burdon grubaus ir aštraus vokalo bei Price melodijų išgaunamų pianinu. „The Animals“ išsiskyrė 1966-aisiais: Burdon sukūrė savo grupę, Price pradėjo solinę karjerą, o Chandler tapo įrašų prodiuseriu

1976 – grupė „Kiss“ išleido singlą „Beth“.“Kiss” istorija prasidėjo 1972 metų pabaigoje New York‘e, kuomet susibūrė 4 muzikantai: Gene Simmons (bosinė gitara ir vokalas), Paul Stanley (vokalas ir gitara), Ace Frehley (gitara ir vokalas) ir Peter Criss (būgnai ir vokalas). Pirmieji koncertai įvyko nedideliuose klubuose, kur muzikantai atlikdavo coverius bei kelias savos kūrybos dainas. Įdomi pavadinimo atsiradimo istorija – prieš koncertą reikėjo skubiai sugalvoti grupei pavadinimą. Vienas iš narių pajuokavo: „Pasivadinkime „KISS“!!!”, tikėdamasis išgirsti kvatojančius kolegas. Bet… niekas nesijuokė. Nuo to laiko grupė ir vadinosi „Kiss“.Būtent 1975 metais išmušė „Kiss“ žvaigždžių valanda. Pasižiūrėti neregėto reginio į grupės koncertus traukė minios žiūrovų. Būtent dvigubas koncertinis  albumas „Alive“ iškėlė „Kiss“ į neregėtas aukštumas. 1976 metais grupė suminkština savo skambesį ir sėkmingiausiu singlu iš albumo „Destroyer“ tampa baladė „Beth“, kurią atlieka būgnininkas Peter Criss. Tais pačiais metais išleistas albumas ‚Rock and Roll Over“ dar labiau sustiprino „Kiss“ pozicijas. 1977 metais išleisti vėl 2 albumai – vasarą studijinis „Love Gun“, o rudenį – koncertinis ‚Alive II“, kuriame buvo ir 5 nauji kūriniai.

1986 – Gregg Allman buvo sulaikytas Floridos policijos, nes važiavo neblaivus

https://www.youtube.com/watch?v=zSGc2Jbpp74

1991 – būdama 58-erių metų amžiaus nuo sužalojimų patirtų prieš 5 dienas įvykusioje automobilio avarijoje mirė Dottie West. Ji buvo pirmoji atlikėja moteris, gavusi „Grammy“ apdovanojimą.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...