Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

1917-aisiais JAV įrašyta pirmoji pasaulyje džiazo plokštelė – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 30-ąją atverskime dar vieną muzikinio kalendoriaus lapelį!

1917 – JAV įrašyta pirmoji pasaulyje džiazo plokštelė.Pirmuoju džiazo muzikantu laikomas 1895 m. subūręs savo kolektyvą kornetininkas Buddy Bolden. Šie metai ir laikomi džiazo gimimo data. 1917 m. penki baltieji iš Naujojo Orleano įrašė pirmąją džiazo plokštelę. Nuo to laiko džiazas sparčiai plito, daugėjo įrašų ir muzikantų, kurie noriai grojo tokio stiliaus muziką. Kadangi ne visi mokėjo groti ar dainuoti iš natų, populiarėjo improvizavimas. Svarbiausia 1920–1930 m. džiazo muzikos figūra tapo trimitininkas ir dainininkas Louis Armstrong. Tradiciniam (senajam arba klasikiniam) džiazui priklauso orkestriniai stiliai: 1) nedidelių orkestrų, t. y. Naujojo Orleano stilius, Čikagos stilius, diksilendas; 2) didžiųjų orkestrų, t. y. svingas bei jo atmainos: Harlem swing, bounce, džampas, džiunglių stilius, Western swing, sweet swing ir kt.; 3) vokalinis instrumentinis stilius.

Philip David Charles Collins1951 – gimė Philip David Charles Collins – Anglijos atlikėjas, progresyvaus roko grupės „Genesis“ vokalistas ir būgnininkas, „Grammy“ ir „Oskaro“ apdovanojimų laimėtojas. „Genesis“, pradėjusi gyvavimą kaip pop muzikos grupė, neilgai trukus persiorientavo prie progresyviojo roko. Jų kūriniai tapo sudėtingos struktūros, reikalaujantys techniško atlikimo, o pasirodymai įgavo teatrališko pobūdžio. Praėjusio amžiaus Devintą dešimtmetį Genesis vėl grįžo prie savo ištakų – pop muzikos, kuri daugumai klausytojų buvo paprastesnė, priimtinesnė, taip pat grupei finansiškai naudingesnė. Dainininką garsina tokie singlai kaip “Another Day in Paradise”, “Easy Lover”, “A Groovy Kind of Love”, “In The Air Tonight”. Phil Collins taip pat kuria garso takelius ir atlieka dainas filmams, bei vaidina kaip aktorius.. 2010 m. išleidęs 8-ąjį solinį albumą „Going Back“, 2011 m. Ph. Collins nutarė padaryti karjeros pertrauką, bet vėliau paskelbė nutraukiantis muzikinę karjerą dėl sveikatos problemų (klausos dešinėje ausyje praradimo bei negalėjimo pilnavertiškai groti būgnais) bei noro daugiau skirti dėmesio savo šeimyniniam gyvenimui.

1969 – įvyko paskutinis viešas „Bitlų“ koncertas.1970 balandžio 10 Polas Makartnis oficialiai pranešė, kad grupė iširo. Grupei iširus kiekvienas Bitlų narys pradėjo solinę karjerą.

1979 – gimė Frank Zappa (Frenko Zapos) dukra Diva Zappa (Diva Zapa).

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...