Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Tikrai esate girdėję muzikinio sintezatoriaus skambesį, o ar žinote, kad šiandien – jo gimimo diena?! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – paskutinė šio mėnesio diena šou pasaulyje ypatinga:

1955 – pristatytas pirmasis muzikinis sintezatorius.Pirmasis analoginis elektrinis sintezatorius atsirado 1876 metais, tačiau tik 1950-1960 metais, panaudojus analoginių kompiuterių technologijas tapo įmanoma sukurti sintezatorių, gebantį realiame laike generuoti muzikinį garsą ir jį panaudoti įrašų studijose. Didelį indėlį įnešė tokie mokslininkai, kaip Ivor Darreg, Evgeny Murzin, Daphne Oram, firma RCA, BBC, Don Buchla, Hugh Le Caine, Raymond Scott, Paul Ketoff. 1964 metais Robert Moog iš firmos RCA pristatė pirmąjį sintezatorių, kuris iš tikrųjų buvo panašesnis į muzikos instrumentą, o ne į sudėtingą studijinį prietaisą. Jo analoginis sintezatorius Minimoog 1970 metais tapo tikra legenda ir net šiuo metu, po ilgos pertraukos, sėkmingai atnaujintas ir modernizuotas vėl plačiai naudojamas muzikantų.

Johnny Rotten1956 – gimė pankroko grupės „The Sex Pistols“ narys Johnny Rotten (Džonis Rotenas). John‘as Joseph‘as Lydon‘as, dar žinomas kaip Johnny Rotten, yra britų roko muzikos atlikėjas bei tekstų autorius, išgarsėjęs su punk roko grupe „The Sex Pistols“, kurioje atliko pagrindinį vokalą. Jis taip pat yra punk stiliaus grupės „Public Image Ltd“ lyderis. Žurnalas „Record Collector“ sudarė penkiasdešimties vinilinių plokštelių sąrašą, kuriame pateikti piniginiu bei kokybiniu atžvilgiu vertingiausi visų laikų įrašai. Jame nepralenkiamu tapo punk roko grupės „The Sex Pistols“ singlas „God Save the Queen“, 1977−aisiais išleistas įrašų kompanijos „A & M“. Įrašo vertę iki aukštumų iškelia tai, jog „A & M“ nutraukė sutartį su „The Sex Pistols“ jau po šešių dienų nuo jos pasirašymo ir maždaug 25 000 paruoštų būsimo singlo plokštelių buvo sunaikintos. Todėl kiekvienas išlikęs egzempliorius dabar yra vertas maždaug 8000 svarų (apie 31 000 litų). Singlą „God Save The Queen“ 1977 metų gegužę sėkmingai perleido įrašų kompanija „Virgin“.

1970 – Las Vegase įvyko Elvio Presley (Elvio Preslio) koncertas kartu su „exbitlu“ Ringo Starru (Ringu Staru).

1981– gimė amerikiečių dainininkas Justin Timberlake (Džastinas Timberleikas).Ir kaip vaikinų grupės „N’Sync“ narys, ir kaip solo atlikėjas, dainininkas Justin’as Timberlake’as visur buvo pagrindinė žvaigždė – publikos dėmesio centre jis peržengė į 21-ąjį amžių.Justified“, Timberlake’o debiutinis albumas, pasirodė 2002-ųjų lapkritį, jį taip pat išleido „Jive“. Debiutinis singlas „Like I Love You“ tapo didžiuliu hitu, parodydamas, jog Justin’o solo ateitis – puiki.

2010 – ritmenbliuzo atlikėja Beyonce (Bejonsė) Los Andžele vykusioje 52-ajoje „Grammy“ teikimo ceremonijoje pelnė šešis prestižinius apdovanojimus ir aplenkė kantri muzikos žvaigždę Taylor Swift (Teilor Svift), kuriai atiteko keturios auksinių gramofonų statulėlės.

 2011 – sulaukęs 77 metų mirė „Oskaro“ laureatas kompozitorius John Barry (Džonas Baris), sukūręs muziką filmams „Iš Afrikos“ (Out of Africa), „Šokiai su vilkais“ (Dances with Wolves) ir keliems filmams apie James Bond (Džeimsą Bondą).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.