Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

40-ąjį gimtadienį švenčia dainininkė Alicia Keys -„Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – Sausio 25-oji šou pasaulyje:

1960 – gimė britų grupės „Fine Young Cannibals“ gitarininkas Andy Cox (Endis Koksas). Britų grupė, kurią 1984 m. Birmingeme sukūrė gitarininkas David‘as Steele‘as ir bosininkas Andy Cox‘as (abu anksčiau groję grupėje „The Beat“) bei vokalistas Roland‘as Gift‘as. Labiausiai juos išgarsino 1989-ųjų „She Drives Me Crazy“ ir „Good Thing“.

1980 – iš Tokijo kalėjimo buvo paleistas Paul McCartney (Polas Makartnis). Britų muzikantas prieš 9 dienas Tokijo oro uoste buvo sučiuptas su marihuana.

Alicia Keys 1981 – gimė amerikietė dainininkė Alicia Keys (Ališija Kys). Dainas rašė nuo 14-os, o iki tol jau septynerius metus mokėsi groti pianinu. Vėlesniais metais jos balsą buvo galima išgirsti tokių filmų kaip „Shaft“ bei „Men in Black“ garso takeliuose. 1998-aisiais Alicia pasirašė leidybinę sutartį su „Arista Records“ – būtent ši kompanija laimėjo kovą tarp dėl jaunos žvaigždutės besivaržančių firmų. Kai Davis‘as paliko kompaniją, 1999-aisiais pereidamas į „J Records“, Keys pasuko kartu. Davis‘as rūpinosi tokių atlikėjų kaip Carlos‘as Santana ir Whitney Houston karjeromis, o specialiai Keys jis pasirinko strategiją, kurios esmė – garantuoti jai vietas „BET“ bei „MTV“, o taip pat – ir „The Oprah Winfrey Show“ pokalbių laidoje. 2001-aisiais pasirodęs debiutinis jos diskas „Songs in A Minor“ tapo kelis kartus platininiu, o po jo sekė 2003-aisiais „Grammy“ apdovanojimus sušlavęs albumas „The Diary of Alicia Keys“.

1994 – Michael Jackson (Maiklui Džeksonui) pavyko teisme išvengti viešo kaltinimo nepilnamečio tvirkinimu.

1998 – Victoria Adams (Viktorija Adams) iš grupės „Spice Girls“ ir Mančesterio futbolo legenda David Beckham (Deividas Bekamas) paskelbė apie savo sužieduotuves.

2011 – Australijos popmuzikos žvaigždė ir kino aktorė Sophie Monk (Sofi Monk) susižadėjo su savo draugu verslininku Jimm Esebag (Džimu Esebagu).

2015 — būdamas 68 metų mirė visame pasaulyje garsus graikų dainininkas Demis Roussos (Demis Rusas).Didžiulį vaidmenį Demis Roussos gyvenime turėjo grupė „Aphrodite‘s Child“, kurią dainininkas sukūrė su pasaulinę šlovę pelniusiu multiinstrumentalistu Vangelis. Šis kolektyvas žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Graikijoje, bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur pirmieji du „Aphrodite‘s Child“ albumai sulaukė itin palankių vertinimų.

Demis Roussos
Demis Roussos

1970m. grupė „Aphrodite’s Child“ nutraukė egzistavimą, o jos lyderiai Demis Roussos ir Vangelis pradėjo sėkmingas solo karjeras. Jau pirmasis Demis solo singlas „We Shall Dance“ tapo didžiuliu hitu Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje. Netrukus dainininkas surengė didžiules gastroles, kurių kulminacija tapo Rio mieste vykęs pasirodymas, sutraukęs net 30.000 žiūrovų. 1973m. Demis Roussos išleido vieną sėkmingiausių savo albumų „Forever And Ever“. Dėka populiariais hitais tapusių dainų „Goodbye My Love Goodbye“ ir „Forever And Ever“ šis albumas yra išpirktas didesniu nei 12mln. kopijų tiražu. Siekdamas kuo plačiau pristatyti šį albumą, Demis Roussos milžiniškų gastrolių metu surengė net 380 koncertus. Vėliau išleisti Demis Roussos karaliavo daugelio Europos šalių topuose. Sėkmę padėjo pasiekti ir tai, kad savo atliekamas dainas Demis Roussos įrašinėjo ne tik angliškai, bet ir vokiškai, itališkai, ispaniškai ir prancūziškai.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.