Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Šiandien 68-ąjį gimtadienį švenčia pianistas Richard Clayderman – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – Gruodžio 28-oji šou pasaulyje ypatinga šiais įvykiais:

1950 – gimė muzikantas, dainų autorius, prodiuseris, grupės „Bon Jovi“ bosininkas Hugh McDonald (Hju Makdonaldas).Amerikiečių muzikantas ir bosistas, kuris groja roko grupės Bon Jovi studijiniuose įrašuose ir gyvų koncertų metu nuo 1994 m., kai grupę paliko Alec John Such.Prieš prisijungdamas prie Bon Jovi, Hugh grojo su David Bromberg grupe; yra sugrojęs bosinės gitaros partijas studijiniuose Willie Nelson, Richie Sambora, Steve Goodman, Ringo Starr, Bon Jovi, Lita Ford, Cher, Alice Cooper, Michael Bolton, Jon Bon Jovi, Ricky Martin ir kt. atlikėjų dainose.Nuo 1994 m. iki dabar Hugh groja su grupe Bon Jovi, tačiau oficialiu nariu neskaitomas, nes grupė susitarė niekada į pirmojo bosisto Alec John Such vietą nepriimti kito nario.

HughMcDonald

Nors Hugh groja studijiniuose grupės įrašuose bei gyvuose koncertuose, jo nėra ant albumų viršelių, nedalyvauja fotosesijose, bet, nepaisant to, Hugh galima išvysti keliuose Bon Jovi muzikiniuose klipuose.McDonald buvo vienas iš studijos muzikantų, padėjusių Jon Bon Jovi įrašyti pirmąjį hitą „Runaway“. Kai ši daina sulaukė pasisekimo, Jon subūrė roko grupę, tačiau į ją McDonald nepakvietė. 1997 m. jis sugrojo Jon soliniame albume „Destination Anywhere“.Niudžersio kvintetas išvystė meilikaujančiai melodingą ir profesionalų sunkųjį roką – tokį, kuris taip pat tiko ir paaugliams ir namų šeimininkėms. „Bon Jovi“ neklysdami rinkosi ir samdė profesionalius dainų autorius – ypač savo stiprioms baladėms, leidusioms jiems sėkmingai pasirodyti ir komercine prasme – visą laiką ši grupė išliko vienais iš grojamiausių sunkiojo roko bei lengvesnių stilių radijo stotyse.

1953 – gimė pianistas Richard Clayderman (Ričardas Klaidermanas). Romantikos princu vadinamas pianistas yra laikomas populiariausiu instrumentinės muzikos atlikėju. Dėl savito grojimo stiliaus jis tapo superžvaigžde visame pasaulyje. Nėra pasaulyje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs R. Claydermano atliekamos raminančios ir padedančios atsipalaiduoti muzikos. Per daugiau negu 30 metų Richardas Claydermanas:                                                                                            richard_clayderman_la_budapesta_3_– sugrojo daugiau nei 1800 koncertų;

– scenoje gavo daugiau nei 50 000 gėlių puokščių;

– buvo nominuotas 340 auksinių ir platininių albumų;

– parduoti 85 milijonai atlikėjo įrašų, neskaičiuojant parduotų 30 milijonų piratinių albumų!;

– pasirašė daugiau nei 50 000 autografų;

– 20 metų praleido gastrolėse užsienyje, Japonijoje gastroliavo 45 kartus, Pietų Amerikoje 50 kartų;

– populiariausią savo kūrinį „Baladę Adelinai“ sugrojo daugiau nei 8 000 kartų.

1968 – grupė „The Doors“ išleido siglą „Touch Me“.

1971 – gimė grupės „2 unlimited“ vokalistė Anita Doth (Anita Dot).„2 Unlimited“ buvo „eurodance“ stiliaus grupė, susikūrusi 1991-aisiais metais. Projekto ašimi buvo belgai prodiuseriai Jean‘as-Paul‘as DeCoster‘as ir Phil‘as Wilde, o kūrinius pristatinėjo oldanų duetas – reperis Ray‘us Slijngaard‘as ir vokalistė Anita Doth. Per penkerius neįtikėtinos pasaulinės sėkmės metus, grupė pardavė daugiau nei 18 milijonų savo įrašų.

1978 – gimė amerikiečių muzikantas, pianistas, dainininkas, Grammy apdovanojimų laureatas John Legend (Džonas Ledžendas). Jo debiutinis studijinis albumas „Get Lifted“, padedant Kanye Westo ir Snoop Doggo buvo išleistas 2004 m. pabaigoje ir tapo platininiu. Legend išgarsėjo dainomis „Used to Love U“ ir „Ordinary People“. Antrasis solinis albumas „Once Again“, su tokiais hitais kaip „Save Room“ ir „Heaven“ buvo išleistas 2006 m. spalio pabaigoje. Albumas sulaukė ne mažesnio pasisekimo nei pirmasis darbas.

1983 – Kalifornijoje nuskendo „Beach Boys“ grupės narys Dennis Wilson (Denisas Vilsonas).

2010 – būdamas 89 metų Niujorke mirė iškilus džiazo atlikėjas ir kompozitorius Billy Taylor (Bilis Teiloras).

2010 – australė „Oskaro“ laureatė aktorė Nicole Kidman (Nikol Kidman) ir jos vyras kantri muzikos žvaigždė Keith Urban (Kitas Erbanas) susilaukė dukrelės, kurią pagimdė surogatinė motina.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...