Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alice Cooper amerikiečių roko muzikantas švenčia šiandien 77-ąjį – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – vasario 5 dienos šou istorijos kalendoriuje daug įdomių faktų. Kviečiame juos prisiminti drauge!

Alice Cooper1944 – gimė amerikiečių roko muzikantas Vincent‘as Furnier‘is arba Alice Cooper (Elis Kuperis). Dainininkas, savo sceniniuose pasirodymuose naudodamas giljotinas, elektros kėdes, netikrą kraują bei smauglius ir remdamasis siaubo filmais, sunkiuoju metalu bei „garage“ roku, sukūrė teatrališkąjį roko muzikos žanrą, dar žinomą, kaip „shock“ roką. „VH1“ savo geriausių sunkiojo roko atlikėjų sąraše dainininkui skyrė 20-ąją poziciją. Per daugelį metų Cooper‘is eksperimentavo su daugybe muzikinių stilių, tarp kurių – konceptualusis rokas, meninis rokas, sunkusis rokas, pop rokas bei industrinis rokas. Paskutiniu metu dainininkas vėl grįžo prie labiau „garage“ roką primenančios muzikos. Už scenos Alice Cooper žinomas dėl savo draugiškumo ir sąmojingumo – žurnalas „Rolling Stone“ jį net yra pavadinęs pasaulyje „labiausiai mylimu sunkiojo metalo atlikėju“. Jis padėjo suformuoti sunkiojo metalo skambesį ir vaizdą bei yra vadinamas vienu iš tų, kurie į roko bei populiariosios muzikos sceną atvedė teatrališkas istorijas. Be muzikos karjeros, Cooper‘is taip pat vaidina filmuose, žaidžia golfą, turi savo restoranų tinklą, o nuo 2004-ųjų pagarsėjo vesdamas klasikinio roko šou „Nights with Alice Cooper“.

1964 – gimė buvęs amerikiečių roko grupės „Guns ‘N Roses“ narys Duff McKagan (Dafas Makaganas).

1968 – gimė grupės „Spin Doctors“ vokalistas Chris Baron (Krisas Beronas).

1969 – gimė skandalingasis amerikiečių dainininkas Bobby Brown (Bobis Braunas).

1998 – Elton John (Eltonas Džonas) ir Stevie Wonder (Styvas Vonderis) koncertavo Baltuosiuose Rūmuose.

2008 – Maharishi Mahesh Yogi (Maharišis Mahešas Jogas), kuris Vakaruose išpopuliarino transcendentinę meditaciją, mirė savo namuose Olandijoje. Šis atsiskyrėliškai gyvenęs Indijos dvasinis mokytojas visame pasaulyje išgarsėjo 1968 metais, kai jį Himalajų papėdėje aplankė „The Beatles“ – John Lennon (Džonas Lenonas), Paul McCartney (Polas Makartnis), George Harrison (Džordžas Harisonas) ir Ringo Starr (Ringas Staras), kurie norėjo išmokti jo transcendentinės meditacijos technikos.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.