Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Šiandien „Happy birthday“ dainuojame Roger Glover! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Lapkričio 30-oji šou pasaulyje ryški daugybe svarbių įvykių, štai tik keletas jų:

Sly and the family1945 – gimė Roger Glover, bosistas, klavišininkas, dainų autorius ir įrašų prodiuseris iš Velso. Glover‘į labiausiai išgarsino dalyvavimas roko grupės “Deep Purple“ veikloje. Neabejotina, jog legendinė britų grupė kartu su tautiečiais LED ZEPPELIN ir BLACK SABBATH yra įžymiausi hard roko stiliaus grandai, sukūrę šį stilių ir padėję pamatus visai sunkiajai muzikai. Visos šios grupės gana skirtingos, turėjo individualius stilius bei pasižymėjo nepriekaištingai aukštu techniniu lygiu. “Tamsiai Purpuriniai“ iš jų išsiskyrė savita dinamika, galingais klavišiniais, kurie puikiai konkuravo su gitara tiek ritmo sekcijoje, tiek solo, labai savito stiliaus gitaros virtuozu, galinga ritmo sekcija ir puikiais individualiais vokalais.

1968 – grupė iš San Francisko (JAV) „Sly & The Family Stone“ išleido singlą „Everyday People“. Amerikos funk, soul ir roko stilius derinusi grupė, susikūrusi Kalifornijos valstijoje, San Franciske. Iš pradžių veiklą vykdęs nuo 1966-ųjų iki 1983-ųjų metų ir daug sudėčių pakeitęs, kolektyvas buvo itin svarbus soul, funk ir psichodelinės muzikos vystymuisi. Į priekį grupę vedė vokalistas, dainų autorius, įrašų prodiuseris ir instrumentalistas Sly Stone‘as, o likusią dalį kolektyve sudarė jo šeimos nariai arba draugai. “Sly & the Family Stone“ tapo pirmąja didžiąja Amerikos roko grupe, kuri savo sudėtyje integravo tiek skirtingas lytis, tiek rases.

1982 – įvyko paskutinis grupės „Metallica“ koncertas kartu su Ron McGovney, grojusiu bosine gitara.

1994 – šalia Niujorko įrašų studijos įvyko apiplėšimas – buvo pasikėsinta į garsų amerikiečių reperį Tupac Shakur. Po penkių šūvių popmuzikantas išliko gyvas.

1998 – buvusi dainininkės amerikiečių „Jewel“ vadybininkė Inga Vainshtein padavė ieškinį į teismą, teigdama, kad ji buvo atleista neteisėtai.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...