Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Ši diena muzikos istorijoje“ – su gimtadieniu, Eros Ramazzotti!

Sveiki!

Šiandien atsiverskime 26-ąjį spalio muzikinio kalendoriaus puslapį!

1963 – gimė Natalie Merchant (Natali Merčant), grupės „10,000 Maniacs“ vokalistė.

1993 – San Chuano (Puerto Rikas) katalikiškos bažnyčios paragino gyventojus rišti juodus kaspinus ant medžių ir taip protestuoti prieš pirmąjį Madonos koncertą šalyje.

Šiandien gimtadienį švenčia Eros Ramazzotti
Šiandien gimtadienį švenčia Eros Ramazzotti

1964 – gimė italų dainininkas Eros Ramazzotti (Romazoti), 9-ajame dešimtmetyje tapęs ypač populiarus Vokietijoje, Meksikoje ir Argentinoje (be abejo, ir jo gimtojoje Italijoje). Visame pasaulyje jis pardavė daugiau nei 20 milijonų įrašų, nepaisant to, kad jo sėkmė JAV nebuvo didelė. Gimė Eros Romos priemiestyje pavadinimu Cinecitta, o būdamas paaugliu ir norėdamas tęsti muzikinę veiklą persikėlė į Milaną. Pradedant 1991-ųjų „In Ogni Senso“, Ramazzotti įrašė tris albumus su „Arista“ įrašų kompanija per pirmą 9-ojo dešimtmečio pusę. Perėjęs į „BMG“ kompaniją, Eros kiek pakeitė savo atliekamą muziką nuo pop iki roko, net surinkdamas visą roko grupę 1995-ųjų „Rock over Europe“ festivaliui. 2001 m. pirmą kartą koncertavo Lietuvoje. Paskutinį – 2010 m. balandžio 6 d., koncertiniame ture po Baltijos šalis, kur pristatė naujausią savo albumą „Ali e Radici“ (keletą metų kurtą garsiausiose pasaulio įrašų studijose albumą, laikomą vienu brandžiausių ligšiolinių darbų).

1981 – grupė „Queen“ ir David Bowie (Deividas Būvis) Šveicarijoje įrašė dainą „Under Pressure“.

2004 – Peru mirė legendinis Didžiosios Britanijos radijo diskžokėjas John Peel (tikrasis vardas John Robert Parker Ravenscroft) buvo itin garsus ir gerbiamas Jungtinėje Karalystėje radijo didžėjus, prodiuseris ir muzikos žurnalistas, ilgiausiai dirbęs „BBS Radio 1“ laidų vedėjas, įvairias programas šioje radijo stotyje kūręs nuo 1967-ųjų iki pat savo mirties 2004 metais. John’as garsėjo eklektišku muzikos skoniu ir ypatingai šiltu bendravimu radijo eteryje. Jis taip pat buvo pirmasis radijo didžėjus, Didžiojoje Britanijoje pradėjęs transliuoti psichodelinio ir progresyvinio roko įrašus eteryje. Atradęs ir į dienos šviesą iškėlęs daugybę grupių ir atlikėjų muzikos legenda nevengė įvairiausių muzikos stilių ir krypčių. Legendinio radijo didžėjaus ir kultinės britų roko muzikos pasaulio asmenybės John Peel muzikos įrašų kolekcija bus perkelta į interaktyvų muziejų internete. Kolekciją sudaro 25 000 pilnų albumų vinilinių plokštelių, 40 000 singlų ir tūkstančiai kompaktinių diskų. Tai bus dalis eksperimentinio projekto, pavadinimu „The Space“ – skaitmeninės tarnybos, kurią inicijuoja ir vysto Didžiosios Britanijos Menų taryba ir visuomeninis transliuotojas „BBC“.

 

…geros muzikos niekada nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...