Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien 75-metį būtų šventęs Joe Dassin

„Ši diena muzikos istorijoje“. Lapkričio 5-oji muzikos istorijoje išties gausi įvykių, tad atverskime dar vieną kalendoriaus lapelį kartu!

1938 – Niujorke gimė žymus prancūzų dainininkas Joseph‘as Ira Dassin‘as, geriau žinomas tiesiog Joe Dassin vardu. Tai – Amerikos dainų autorius bei dainininkas, gimęs Niujorke filmų režisieriaus Jules‘o Dassin‘o ir vengrų violončelės virtuozės Béatrice Launer šeimoje. Savo vaikystę jis pradėjo Niujorko bei Los Andželo miestuose, tačiau po tėvo mirties su šeima keliavo iš vieno Europos miesto į kitą. Po studijų Šveicarijoje, Dassin‘as sugrįžo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur įstojo į Mičigano universitetą. Baigęs, persikėlė į Prancūziją, kur pradėjo dirbti vienoje radijo stotyje, tačiau leidybinės kompanijos atstovai įkalbėjo jį patį įrašinėti savo dainas. 8-ojo dešimtmečio pradžioje Dassin‘o kūriniai jau puikavosi Prancūzijos topų viršūnėse, o jis tapo garsiu atlikėju. Be to, jis buvo talentingas poliglotas ir kūrė dainas vokiškai, rusiškai, ispaniškai, itališkai bei graikiškai, neminint jau prancūzų ir anglų kalbų. 1980-ųjų metų rugpjūčio 20-ąją dieną atostogaudamas Taityje jis mirė nuo širdies smūgio. Atlikėjas palaidotas Holivude, Kalifornijoje, esančiose „Hollywood Forever“ kapinėse.

Bryan Adams
Bryan Adams

1959 – gimė garsus dainininkas Bryan Adams (Brajanas Adamsas). Kanados roko dainininkas, muzikos autorius, gitarininkas, boso gitarininkas, prodiuseris ir fotografas laimėjo daug apdovanojimų ir nominacijų, įskaitant 20 „Juno Awards“ apdovanojimų iš 56 nominacijų. Buvo nominuotas 15 „Grammy“ apdovanojimų iš kurių vieną laimėjo „Geriausios dainos kino filmui, televizijai ar kitai vaizduojamajai žiniasklaidai“ nominacijoje. Yra laimėjęs „MTV“, „ASCAP“ ir Amerikos muzikos apdovanojimų. Taip pat, galima pridėti, jog laimėjo du „Ivor Novello“ apdovanojimus už dainos kompoziciją, buvo nominuotas keliems „Auksiniams gaubliams“ ir tris kartus „Oskarui“ už filmams kuriamas dainas. Adamsas apdovanotas Kanados ir Order of British Columbia ordinais už nuopelnus populiariajai muzikai ir už filantropinę veiklą, savo sukurtą labdaros fondą, kuris padeda tobulinti švietimo sistemą visame pasaulyje. 2011 m. kovą, „Hollywood Walk of Fame“ (Holivudo šlovės alėjoje), Bryan Adamsui atidengta žvaigždė.

1965 – britų roko grupė „The Who“ išleido singlą „My Generation“.

1995 – grupė „Queen“ išleido savo pirmąjį albumą po vokalisto Freddie Mercury (Fredžio Merkurio) mirties nuo AIDS 1991 metais.

1998 – britų grupės „Oasis“ žvaigždė Liam Gallagher (Liamas Galageris) buvo areštuotas po to, kai užpuolė fotografą ir sugadino jo fotoaparatą.

2009 – Puerto Riko hiphopo duetas „Calle 13“ atsiėmė penkis „Grammy“ Lotynų Amerikos muzikos apdovanojimus, tarp jų – už geriausią metų albumą, ir tokiu būdu patvirtino savo, kaip alternatyviosios „reggaeton“ muzikos avangardo, reputaciją.

2009 – Beyonce Berlyne vykusioje MTV Europos muzikos apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanota kaip geriausia atlikėja moteris, už geriausią dainą („Halo“) ir geriausią vaizdo klipą („Single Ladies (Put a Ring on It“).

…geros muzikos niekada nebus per daug…

Print

 

 

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...