Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

1967-aisiais „Pink Floyd“ įrašė savo pirmąjį singlą „Arnold Layne“ – „Ši diena muzikos istorjoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Vasario 27-oji šou pasaulyje:

1957 – gimė britų metalo grupės „Iron Maiden“ narys Adrian Smith (Adrianas Smitas).

Pink Floyd1967 – „Pink Floyd“ įrašė savo pirmąjį singlą „Arnold Layne“. ”Pink Floyd” šaknys siekia 1963 metus. Grupė, suburta R. Voterso, kuris tuo metu įstojo į Regent Street Polytechnic studijuoti architekturą, iniciatyva. ”Pink Floyd” branduoliu tapo Sigma 6, kur be R. Voterso (gitara) grojo dar du architektūros studentai – R. Raitas (klavišiniai) ir N. Meisonas (mušamieji) bei Klaivas Metkalfas (Clive Metcalfe) (bosinė gitara), Bobas Klose’as (Bob Klose) (gitara), Džiuljeta Geil (Juliette Gale) (vokalas) ir Keitas Noblas (Keith Noble) (vokalas). Grupė dažnai keitė pavadinimus („The Tea Set“, „T Set“, „The Architectural Abdabs“, „The Screaming Abdabs“, „The Abdabs“ ir t. t.) bei muzikantus, koncertavo kavinėse, klubuose grodami britiškąjį ritmenbliuzą. Išėjus iš grupės Klaivui ir Keit, R. Votersas nusprendė į grupę pakviesti seną pažįstamą iš Kembridžo laikų Keitą Beretą. Keitas rašė siurrealistines eiles ir buvo neįprasta asmenybė. Gana greitai K. Beretas tapo ketverto varomąja jėga. 1964 metais nusistovėjo K. Bereto, R. Voterso, R. Raito ir N. Meisono ketveriukė, kuri ir tapo pirmąja „The Pink Floyd Sound“ sudėtimi. Pavadinimas “Pink Floyd” – tai dviejų K. Bereto mėgstamų bliuzmenų – P. Andersono (Pink Anderson) ir F. Kaunsilo (Floyd Council) – vardai. 1967 m. kovo 11 d. išleistas pirmas oficialus grupės singlas „Arnold Layne“ užėmė Jungtinėje Karalystėje 20 vietą.

1991 – James Brown (Džeimsas Braunas) buvo paleistas iš kalėjimo. Už tai, kad nepakluso policininkams ir įsivėlė į lenktynes kelių valstijų teritorijose, jis buvo nuteistas kalėti šešis metus. Tačiau kalėjime dainininkas išbuvo tik dvejus.

2002 – įvyko 44-oji „Grammy Awards“ (Gremi Apdovanojimų) ceremonija. Didžiausi apdovanojimai buvo įteikti grupei „U2“, dainininkei Alicia Keyes (Alicija Kis) ir Nelly Furtado (Neli Furtado) bei James Taylor (Džeimsui Teilorui).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

(BNS). Infrastruktūros statybos bei remonto grupė „Fegda grupė“ užbaigė tokio pat verslo bendrovės „Alkes...

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...