Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Šiandien Pasaulinė vandens diena – kokia vandens kokybė Alytuje?

 

Kenksmingais mikroorganizmais šulinių vandenį gali užteršti ir netinkamai tvarkomos nuotekos. Siekdama, kad visi alytiškiai turėtų galimybę vartoti saugų ir kokybišką geriamąjį vandenį, bei nuotekas tvarkyti taip, kad nebūtų teršiama gamta, bendrovė „Dzūkijos vandenys“ jau yra sudariusi sąlygas tiek prie centralizuotų geriamojo vandens tinklų, tiek prie nuotekų tvarkymo sistemos prisijungti apie 99 procentams alytiškių. Plačiau šia tema pasakojo „Dzūkijos vandenys“ vandentiekio ir nuotakyno departamento direktorius Leonas Mackevičius.

Visi norime gyventi švarioje aplinkoje, todėl kiekvienas privalome galvoti, kaip elgiamės su nuotekomis, tai yra, ar teisingai jas tvarkome. Individualiai nuotekas tvarkantiems gyventojams privalu turėti vietinius nuotekų tvarkymo įrenginius, arba nuotekų rezervuarus, septiko šulinius, kuriuos būtina reguliariai valyti.

UAB „Dzūkijos vandenys“ Pasaulinės vandens dienos proga ragina būti draugiškais aplinkai ir kartu vienai svarbiausių jos sudedamųjų dalių – vandeniui

Užteršto vandens vartojimas kelia pavojų žmonių sveikatai (ypač kūdikiams, silpnesnės sveikatos asmenims), todėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras rekomenduoja vartoti tyrimais patikrintą, saugų vandenį. Alytaus mieste vartotojams tiekiamo vandens kokybė tikrinama nuolat: kasdien patikrinama iš vandentiekio stočių į miesto vandentiekio tinklus tiekiamo ir dviejose skirtingose skirstomojo tinklo vietose naudojamo vandens kokybė. Kasmet vykdomas požeminio vandens monitoringas, analizuojami požeminio vandens kokybės kitimai.

Alytiškiai gali būti ramūs: pastaraisiais metais vartotojams tiekiamame geriamajame vandenyje mikrobiologinė tarša neaptikta. Pagal spalvą, drumstumą, bendrą geležį, permanganato skaičių, manganą, aliuminį miesto vanduo atitinka reikalavimus. Toksinių analičių – arseno, chromo, vario, nikelio, gyvsidabrio, cianido, nitritų, nitratų ir kitų – nustatomos koncentracijos, kurių vertės yra minimalios arba žemiau aptikimo ribos.

Tiesa, aiškumo dėlei galima priminti, kad nors į vandentiekio tinklus paduodamas kokybiškas, atitinkantis higienos normos reikalavimus geriamasis vanduo, vartotojai retkarčiais gauna vadinamąjį „rudą“ vandenį. To priežastis – dideli vamzdynų skersmenys, netinkama vamzdynų medžiaga (didžioji vandentiekio tinklų dalis pastatyta tarybiniais laikais, vamzdynų vidus nepadengtas specialia medžiaga, neleidžiančia vamzdynams rūdyti ir kauptis rūdims), avarijos vandentiekio tinkluose. Atkreiptinas dėmesys, kad „rudas“ vanduo nėra pavojingas sveikatai, jis tik neestetiškai atrodo, gadina skalbinius, apneša rūdimis sanitarinius, buitinius prietaisus.

Geriamasis vanduo Alytaus miestui tiekiamas iš dviejų vandenviečių: Radžiūnų ir Strielčių. Jose vandeniui išgauti įrengti 44 gręžiniai, iš kurių 28 yra veikiantys. Išgautas požeminis vanduo yra nugeležinamas, dezinfekuojamas natrio hipochloritu ir kaupiamas švaraus vandens rezervuaruose. Taigi, galime patikinti visus alytiškius – mieste centralizuotai tiekiamas vanduo atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus ir yra saugus vartoti tiesiai iš čiaupo.

UAB „Dzūkijos vandenys“ Pasaulinės vandens dienos proga ragina būti draugiškais aplinkai ir kartu vienai svarbiausių jos sudedamųjų dalių – vandeniui. Jeigu mes kiekvienas pagal savo išgales su šiuo gamtos dovanotu turtu elgsimės atsakingai, prisidėsime prie švaraus vandens išsaugojimo sveikam rytojui.

Kitos naujienos

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...

Beglobių gyvūnėlių organizacija „Keturkojo viltis“ kartu su