Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Šildymo kaina: kas ją sudaro ir kaip ją galime sumažinti?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Šildymo sezonas įsibėgėjo, o sąskaitos už šilumą kai kuriuos verčia griebtis už galvos. Plačiau pokalbyje su Alytaus šilumos tinklų direktoriumi Mindaugu Nevardausku.

Pasak M.Neverdausko, dabartinė situacija nėra guodžianti, tačiau yra ir šiek tiek progreso – panašu, kad biokuro rinka jau stabilizavosi.

‚‚Darėme kovo mėnesio kuro pirkimus ir gavosi net truputėlį pigiau, nei vasariui ar sausiui. Ir nors dujų kaina kyla, tačiau tikrai nebus drastiškų kilimų, kurie buvo prognozuoti. [Perkant kurą kovo mėnesiui] vienintelis dalykas, kurio kaina augo tai supirkimo iš nepriklausomo šilumos tiekėjo, nes, jų teigimu, ankstesniais mėnesiais kainos buvo per mažos”, – pasakojo šilumos tinklų direktorius. 

Šią žiemą dujų, biokuro kainos sparčiai kilo. M.Neverdausko teigimu, mokant dujų sąskaita reikėjo didinti šilumos tinklų banko sąskaitų limitus. Gaminant šilumos energiją Alytaus miestui 55% sudaro biokuras, 25% gamina nepriklausomo šilumos gamintojas ir 22% sudaro dujos. Nors dujos ir nesudaro didelės dalies, tačiau jų kaina pasaulinėje rinkoje taip išaugo, kad elektros kainos didėjimo išvengti buvo neįmanoma.

Pasak M.Neverdausko, valstybė daro šiek tiek per mažai, kad išaugusios kainos našta būtų lengvesnė tiek vartotojams, tiek šilumos tinklams.

‚‚PVM galėtų būti sprendimas, kuris galėtų gyventojams sumažinti sąskaitas, valstybė šiek tiek sumažino terminalų ir perdavimo mokesčius – tai turėtų šiek tiek sumažinti kainas, bet iš principo, pagrindinis dalykas, kuris nebuvo padarytas – neišnaudotos girininkijų galimybės, gaunant biokurą”, – kalbėjo Alytaus šilumos tinklų direktorius.

Daugiau apie šilumos sezoną, elektros ir kuro kainas klausykite FM99 pokalbyje su Alytaus šilumos tinklų direktoriumi Mindaugu Neverdausku.

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...