Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Simne, Spernios upelyje aptikta negyvų žuvų

Alytaus rajone, Simne, Spernios upelyje, aptikta negyvų žuvų. Paaiškėjo, kad vandenį užteršė savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“. Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus agentūros valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai ir Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai surinko negyvas žuvis ir paėmė paviršinio vandens mėginius tyrimams.

IMG_3498
Alytaus rajone, Simne, Spernios upelyje, aptikta negyvų žuvų.

Nustatyta, kad iš Alytaus rajono savivaldybės įmonės „Simno komunalininkas“ vandenvietės išleistuvo į upelį išleista nugeležinimo filtrų ploviklio, kuriame buvo natrio hipochlorito tirpalo. „Tai labai toksiškas skystis, ypač vandens organizmams. Šio metu vyksta tyrimas, atsakingiems asmenims bus užvestos administracinės bylos. “, – sako Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Stasys Vanagas.

Dezinfekuojant vandentiekio sistemą, į Simno miesto nuotekų valymo įrenginius taip pat galėjo patekti nenustatytas kiekis natrio hipochlorito ir pažeisti valymo įrenginių darbo režimą. Siekiant nustatyti, ar nevyksta Simno ežero tarša nevalytomis nuotekomis, šiuo metu vyksta tyrimas.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...