Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Šimtametė alytiškė pamačiusi Lietuvos vėliavą sako išdidžiai: „čia mano Lietuva“.

Ketvirtadienio rytą Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė pasveikino 100 metų sulaukusią alytiškę Eleną Lenkauskienę. Atvykusias jubiliatė pasitiko pati ir nustebino jaunatviška išvaizda, energija, puikia atmintimi ir gerumu spindinčiomis akimis.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė pasveikino 100 metų sulaukusią alytiškę Eleną Lenkauskienę (AMS nuotr.)

Mero pavaduotoja sveikindama šimto metų sulaukusią Eleną Lenkauskienę palinkėjo jai stiprybės ir artimųjų meilės, įteikė gėlių ir sveikinimą. Šimto metų sulaukusi Elena pasakojo apie savo gyvenimą, prisiminė vaikystę, jaunystę. Senolė, gimė ir iki 3 metų augo Londone, vėliau kartu su tėvais grįžo gyventi į Lazdijų rajoną, visą gyvenimą daug dirbo ir augino 5 vaikus: 4 dukras ir 1 sūnų. Šimtametė Elena su vyresniąją seserimi iki jaunystės augo pas savo dėdę, kuris turėjo didelį ūkį, ir mergaitėms įskiepijo meilę darbui.

Senolė, gimė ir iki 3 metų augo Londone, vėliau kartu su tėvais grįžo gyventi į Lazdijų rajoną, visą gyvenimą daug dirbo ir augino 5 vaikus

Visus penkis vaikus išleido į mokslus, „duonos jiems netrūko, nors ir labai sunku buvo“, – sakė alytiškė. Dabar senolė džiaugiasi 5 anūkais, 4 proanūkiais. Beje, vienas jos anūkas šiuo metu gyvenantis Londone, paklaustas kada planuoja grįžti visada atsako: „negrįšiu, nes čia mano močiutės namai“. Taip gyvenime susiklostė, kad Elena visuomet buvo tikra Lietuvos patriotė, priklausė šaulių sąjungai. Net ir dabar pamačiusi Lietuvos vėliavą, susigraudina ir sako išdidžiai: „čia mano Lietuva“.

Senolė žiemos metu gyvena Alytuje pas dukrą, tačiau vasarą grįžta į tėviškę Pagrūdų kaime, Būdviečio seniūnijoje, Lazdijų rajone, kur jos laukia sūnus. Elena ir dabar kiek gali dirba įvairius darbus, labai myli gėles. „Gyvenimas mamos nelepino, ji sunkiai ir daug dirbo. Senais laikais būrėja jai ir išbūrė, kad gyvens labai sunkų, bet labai ilgą gyvenimą. Taip ir nutiko”, – apie mamą pasakojo dukra Ona Lenkauskaitė.

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...