Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

Šimto metų senolei sveikatos ir stiprybės netrūksta

Šimtą metų gyvenanti Alytaus rajono gyventoja džiaugėsi sulaukusi svečių, jubiliejaus proga įteiktomis gėlėmis, dovanomis ir stebėjosi greitai praėjusiais metais. Aleknonių kaime gyvenanti Marija Butrimienė – viena iš penkių šimto ir daugiau metų sulaukusių Alytaus rajono gyventojų.

„Na, bet kaip greitai paseno mano vaikai“, – šmaikštaudama sakė lapkričio 1-ąją 100-ąjį gimtadienį atšventusi M. Butrimienė pokalbio su rajono savivaldybės vicemeru Arvydu Balčiūnu metu. Mero pavaduotojas perdavė jubiliatei mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus ir linkėjimus,  įteikė gėlių puokštę ir dovaną, palinkėjo daug sveikatos.

Šimtą metų gyvenanti Alytaus rajono gyventoja džiaugėsi sulaukusi svečių, jubiliejaus proga įteiktomis gėlėmis, dovanomis ir stebėjosi greitai praėjusiais metais (ARSA nuotr.)

Butrimienė gimė Alytaus rajone, ištekėjusi apsigyveno Aleknonių kaime, kur kartu su vyru, buvusiu Lietuvos kariuomenės ulonu, susilaukė septynių vaikų. Du vaikus moteris jau palaidojusi, tačiau likę ja rūpinasi ir globoja. M. Butrimienė gyvena su dukra, o savaitgalį sulauks kitų šeimos narių, kurie atvyks sveikinti senolę išskirtinio jubiliejaus proga. Iš viso moteris turi 13 vaikaičių ir 26 provaikaičius.

Šimto metų sulaukusi moteris gali pasigirti ypač gera sveikata ir stiprybe.  M. Butrimienė pati sukasa ir prižiūri prie namų daržus, pora šiltnamių, anksti pavasarį palepina šeimą ankstyvais svogūnų laiškais, ridikėliais, ankstyvosiomis morkomis. Moteris pati pasigamina ir maisto.

Butrimienė gimė Alytaus rajone, ištekėjusi apsigyveno Aleknonių kaime, kur kartu su vyru, buvusiu Lietuvos kariuomenės ulonu, susilaukė septynių vaikų (ARSA nuotr.)

Jokio ypatingo gyvenimo būdo ir mitybos režimo, kurie būtų lėmę jos ilgaamžiškumą, M. Butrimienė nesilaiko. Gyveno moteris nelengvai. Nuo šešerių metų ganė žąsis, padėjo mamai auginti jaunesnius brolius ir seseris, todėl mokykloje mokėsi tik dvi savaites. „Bet ir skaityti, ir skaičiuoti moku“, – sakė M. Butrimienė, lyg norėdama patvirtinti, kad perskaitys dovanų gautas knygas apie Alytaus rajoną ir Simno mokyklas, kurių vienoje ji ir pažino pirmąsias raides.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...