Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Situacija St. Kudirkos ligoninėje jau dabar labai rimta – sako Dmitrij Kačiurin

Per praėjusią parą daugiausia naujų užsikrėtimų registruota Vilniaus apskrityje, jie sudaro daugiau kaip trečdalį visų naujų atvejų, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys. Iš 1001 nustatyto naujo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejo 325 registruoti Vilniaus apskrityje, 184 – Klaipėdos, 157 – Kauno, 105 – Telšių, 103 – Šiaulių apskrityse.Dar 36 atvejai registruoti Panevėžio, 35 – Marijampolės, 24 – Alytaus, 17 – Tauragės ir 15 – Utenos apskrityse.NVSC teigimu, 187 žmonių užsikrėtimo aplinkybių išaiškinti nepavyko. Be to, ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai baigti. 

„Nebuvo atvykę nei meras ,nei vicemerė į ligoninę, niekada nepaklausė – kaip jums sekasi, ar jums reikia pagalbos„

FM99 sakė Alytaus apskrities St. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin

Alytaus apskrities St. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin

„Šiuo metu uždarytas ligoninės 2-asis vidaus ligų, Vaikų ligų ir Vaikų chirurgijos skyriai. Tie pacientai, kurie gali gydytis ambulatoriškai buvo išleisti saviizoliacijai į namus. Likę pacientai palikti tame skyriuje, kur buvo nustatytas koronaviruso atvejis“.

Alytaus apskrityje vakarykštę parą registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, Druskininkų ligoninėje, Varėnos greitosios medicinos pagalbos stotyje, Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelyje-darželyje, Alytaus pradinėje „Sakalėlio“ mokykloje. Taip pat Alytaus apskrityje registruoti susirgimai, susiję su renginiu, vykusiu Vilniuje veikiančiame bare „Mililitrai“.

Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat įvesti karantino režimą geltonosiose.

„Mažiausiai trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis nei dabar galiojantys ribojimai“

– šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje parašė Vyriausybės vadovas.

Dabar į vadinamąją geltonąją zoną patenkančioms savivaldybėms taikomos individualios infekcijų kontrolės rekomendacijos. Karantinas įvedamas tik į raudonąją zoną pakliuvusiose savivaldybėse.

Atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius Vyriausybė yra nustačiusi tris zonas, į kurias skirstomos savivaldybės: raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Dabar į raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse Vyriausybė skelbia karantiną. Vietiniai karantinai jau paskelbti 21 savivaldybėje. Pagal sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimą, nuo pirmadienio į raudonąją zoną įtraukiama dar 13 savivaldybių.

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.