Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Smurtas šeimoje – žmogaus teisių pažeidimas

Smurtas seimojeŠiais metais per 10 mėn. užregistruoti 17 399 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje (2012 metais – 18 268), pradėti 8 337 ikiteisminiai tyrimai (2012 metais – 7 586). Šiemet per 10 mėn. pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose, susijusiuose su smurtu artimoje aplinkoje, kaip ir 2012 metais, didžioji dauguma nukentėjusiųjų yra moterys – 6 945 (2012 metais – 6 494), 947 – vyrai (2012 metais – 721), 618 – vaikai (2012 metais – 637).

„16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ – Tarptautinė socialinė akcija organizuojama visame pasaulyje nuo 1991 metų. Šešiolikos dienų laikotarpis prasidėjo lapkričio 25-ąją  – Tarptautinę smurto prieš moteris dieną –  ir tęsis iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas parodo, kad smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, atsižvelgdami į smurto šeimoje problemų svarbą, siekdami aktyvinti bendradarbiavimą su suinteresuotomis institucijomis šioje srityje ir mažinti smurto atvejus, dalyvavo Lietuvos „Carito“ ir Alytaus miesto moterų krizių centro organizuojamose apskritojo stalo diskusijose.  Pareigūnai kalbėjo apie smurto priežastis, pasekmes, atpažinimo būdus, Apsaugos nuo smurto įstatymo vykdymą ir teikiamą nemokamą pagalbą nukentėjusiems nuo smurto vaikams ir suaugusiems, ypač moterims.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato, kad pareigūnai ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje gali pradėti be nukentėjusiųjų skundo, atvykę į įvykio vietą ir patys įvertinę faktus. Smurtas šeimoje – tai gyvenimus laužantis nusikaltimas ir tai neturi būti pateisinama jokiomis priežastimis.

Dėl patiriamo smurto pagalbos galima kreiptis bendruoju pagalbos telefonu – 112.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...