Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Smurtaujantys vaikai jaučiasi nebaudžiami? – „Savaitės tema“

Radijo stotį „FM99“ pirmadienį pasiekė filmuoti šokiruojantys vaizdai – būrys paauglių apstoję vieną prie medžio stovintį paauglį tyčiojasi ir muša. Smurtaujančios mergaites ir nukentėjęs vaikinas nustatyti, jie iš skirtingų mokyklų.

Plačiau apie tai „FM99“ eteryje pokalbis su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotoju Virginijumi Jaruševičiumi, komunikacijos vadove Kristina Janulevičiene bei Vaikų linijos kampanijos „Be patyčių“ koordinatore Egle Tamulionyte.

Dalyviai nustatyti

Virginijus Jaruševičius informuoja, kad policijos pareigūnai jau nustatė smurtaujančias mergaites ir nukentėjusį vaikiną.

Anot jo, vaikai iš skirtingų mokyklų, jie apklausiami: Šiuo metu vykdomos apklausos ir pradėtas tyrimas. Pagal dalyvių amžių matome, kad ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas. Surinkta tyrimo medžiaga bus perduota Alytaus miesto savivaldybei, Vaiko gerovės komisijai. Tėvams gali būti taikoma atsakomybė dėl tėvų teisių nepanaudojimo.”

FM99“ pirmadienį pasiekusioje video medžiagoje kelios merginos viena po kitos, paskui ir tryse vienu metu, tranko jam per veidą. Fone girdisi diskusijos, kad gaila nagų. Akivaizdu, kad visiems aišku, kas vyksta, nes fone vaikino balsas sako: „Atsistok medį apsikabinęs, nepalies veido“. Mūsų žiniomis, yra ir filmuota medžiaga, kaip vaikiną spardo. Anot šaltinių, tokia egzekucija jau trečia per praėjusią savaitę. Dalyvės tos pačios, keičiasi tik auka. Veiksmas vyksta Alytaus Jaunimo parke.

Atvejis ne vienetinis

Policijos duomenimis 2023 metais, buvo gauti pranešimai apie 35 vaikų smurto atvejus, 28 iš jų tarp vaikų iki 16 metų. Šiais metais buvo pradėti 6 tyrimai, 5 iš jų tarp vaikų iki 16 metų.

Tačiau policijos atstovai primena, kad vaikų iki 16 metų negalima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Problema yra ta, kad jaunėja smurtaujantys asmenys. Visos institucijos turi spręsti šią problemą, kad nuo jaunų dienų vaikai nebūtų linkę į nusikaltimus”. – sako Virginijus Jaruševičius.

Kristina Janulevičienė papildo, kad vaikai iki 16 metų gali jausti nebaudžiamumą ir atsakomybės nenešimą už save, todėl lengviau daro tam tikrus pažeidimus.

Vaikų linija sulaukia tūkstančių skambučių

Tuo tarpu kampanijos „Be patyčių“ koordinatorė Eglė Tamulionytė teigia, kad praėjusiais metais dėl smurto į „Vaikų liniją” kreipėsi beveik 2 000 vaikų.

„Visiems smurto dalyviams reikalinga pagalba, nes visi patiria tam tikras pasekmes po smurto atveju. Vaikai papuolę į tokias situacijas nepasitiki nei savimi, nei aplinka. Taip pat vaikai turi žinoti, kad gali pranešti apie tokius įvykius ir išlikti saugūs. Suaugusių pareiga sukurti tokią erdvę, kurioje vaikai galėtų saugiai pranešti apie smurtą”. – sako Eglė Tamulionytė.

Kodėl nutylima

Informacija apie smurto atvejus retai pasiekia viešumą, vaikai nesako. Smurtautojai dažnai baugina, darto spaudimą slėpti informaciją, sako E.Tamulionytė.

„Mes visi turėtime pasistengti, vaikai žinotų, kur gali kreiptis pagalbos ir kad jie nenukentės pranešę“, – teigia „Vaikų linijos“ atstovė.

Jaunimo parkas stebimas

Jaunimo parką policija stebi nuolat, sako V.Jaruševičius, stebi ir neuniformuoti pareigūnai, taip pat ir su dronais. Daug nusižengimų fiksuojama būtent šioje Alytuje vietoje.

„Visą laiką ten vyksta neviešas patruliavimas“, – teigia policijos viršininko pavaduotojas.

Tačiau miesto kameros priklauso savivaldybei, kurios specialistai jas ir stebi, dabar rengiamasi perduoti kamerų stebėjimą policijai, kad nereikėtų kaskart prašyti medžiagos iš savivaldybės, pasakoja V.Jaruševičius.

Klausykite visą pokalbį, kas vyksta Jaunimo parke, ar veikia kameros ir kaip padėti vaikams, apie baimes susigadinti reputaciją ir kaip paskatinti vaikus kreiptis pagalbos.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...