Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Socialdemokratų tarybos pirmieji sprendimai – drastiškai auga Alytaus darželių mokesčiai

Alytaus miesto taryba šiandien, gegužės 25 dieną pakėlė mokesčius už darželius. 19 socialdemokratų balsų dauguma priimtas sprendimas, kuriuo 66% fiksuotas mėnesinis mokestis už darželius, padidintas ir mokestis už maitinimą.

Darželių fiksuotas mėnesinis mokestis auga nuo 15 iki 25 eurų, papildomai brangsta ir mokestis už maitinimą vienu euru per dieną.

Naujas mokestis įsigalioja iškart – nuo birželio 1 dienos.

„Nesugebėjo administracija arba savivaldybės vadovai atsakyti, kodėl būtent 10 eurų, tais paminėtais 66% arba kodėl maitinimas 1 euru didinamas, kai oficialiai skelbiama infliacija nesiekia net 20%, o čia gaunasi maitinimas (branginamas) 30%.“, – stebisi Alytaus miesto tarybos narys Valerijus Vencius, išrinktas pagal Demokratų Sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašą.

Anot jo, remiamasi biudžeto lėšų stygiumi, tačiau tai neįtikina, nes iš praėjusių metų buvo perkelta 12 milijonų nepanaudotų lėšų.

„Man buvo atsiųsti penki elektroniniai laiškai, kur tėveliai prašė nekelti šių kainų“, – tarybos posėdyje pripažino Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Anot jo, tai nepopuliarus sprendimas, bet tai neišvengiamas.

Tiek pat auga ir popamokinės veiklos mokesčiai – nuo 15 iki 25 eurų. Anot V.Venciaus, jokios objektyvios priežastys ar faktai tarybos nariams pristatytos nebuvo.

Plačiau klausykite pokalbyje su tarybos atstovu.

Paskutinį kartą mokesčiai už vaikų maitinimą darželiuose buvo didinti 2022 m. birželį.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...