Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Socialdemokratų vadovybė svarstys galimus pažeidimus Druskininkuose

Ričardas Malinauskas
Ričardas Malinauskas

Valdančiųjų socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog partijos valdyba svarstys galimus Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus Druskininkuose. Druskininkuose leidžiami du nepriklausomi savaitraščiai  „Druskonis“ ir “ Druskininkų  naujienos“. Jų atstovai bei Žurnalistų sąjunga ne kartą skundėsi, kad pradėjusi leisti ir nemokamai dalinti savo savaitraštį „Mano Druskininkai“ kurorto savivaldybė sunkina nepriklausomos žiniasklaidos darbą ir siekia monopolizuoti rinką. Šis leidinys buvo apskųstas Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, kuri skundą tenkino pripažindama Visuomenes informavimo įstatymo nuostatų pažeidimą.

Druskininkų savivaldybei vadovauja socialdemokratas meras Ričardas Malinauskas. Pastarasis jau kone metus sulaukia priekaištų dėl susidorojimo su kritikais – žiniasklaida ir priešingų politinių pažiūrų politikais.

Merą dėl nedemokratinių valdymo metodų kritikuojantys Druskininkų žurnalistai ir visuomenės veikėjai šiandien konservatoriaus parlamentaro Arvydo Anušausko Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Persekiojimas už Druskininkų valdžios kritiką: susitaikyti ar veikti?“ teigė susiduriantys su šmeižtu, persekiojimu, anoniminiais skundais ir teigė norintys atkreipti  šalies valdžios dėmesį į tokią situaciją. Savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuomone, kurorte

Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas

„kuriamas totalitarizmas“. R.Malinausko į teismą už šmeižtą ir įžeidimą paduotas redaktorius sakė, jog šiuo metu byloje vyksta taikymosi procesas. Druskininkų valdžios persekiojimu skundėsi ją vietos žiniasklaidoje straipsniais kritikuojantis ekonomistas Vilius Semeška, priklausantis konservatorių partijai. Jis teigė, kad savivaldybės tarnautojai ėmė domėtis jo asmeniniu gyvenimu, pajamomis ir rašyti prieš jį nukreiptus straipsnius kone kiekviename mokesčių mokėtojų lėšomis savivaldybės leidžiamo savaitraščio „Mano Druskininkai“ numeryje.  V.Semeška taip pat teigė buvęs apklaustas specialiųjų tarnybų ir kėlė klausimą, ar jos nenaudojamos susidorojimui.

Parlamentarą Arvydą Anušauską kalbino Liudas Ramanauskas:

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...