Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„Sodra“ nuo gyventojų sąskaitų priverstinai nurašė 780 tūkst. eurų

„Sodra“, siekdama atgauti nesumokėtas privalomojo sveikatos draudimo įmokas, nuo gyventojų sąskaitų priverstinai nurašė 780 tūkst. eurų. Kovą pradėjusi vykdyti PSD skolų išieškojimus, iš gyventojų per mėnesį sulaukė dar 1,46 mln. eurų savanoriškai sumokėtų įmokų.

„Taip, išieškojimo veiksmais yra išieškota 0,78 mln. eurų, kiti sumokėjo patys. Kiek iš jų (emigrantų – BNS), niekas nežino, nes tai yra iš tų, kurie išvykimo nedeklaravo“, – sakė „Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Nesumokėję PSD skolų, asmenys negali Lietuvoje gauti nemokamo gydymo.

„Sodrai“ paraginus gyventojus pristatyti dokumentus apie kitose valstybėse sumokėtus mokesčius, taip pat deklaruoti išvykimą, kovo pabaigoje dar buvo apie 200 tūkst. asmenų, kurie liko skolingi PSD įmokų, didžiausi įsiskolinimai siekė 14 mėnesių. Prognozuota, kad per kovą bus išieškota apie 2 mln. eurų. M.Sinkevičius anksčiau sakė, kad iki metų pabaigos tikimasi panaikinti visą skolą, kuri, kovą siekė apie 80 mln. eurų. Dalis šios sumos galėjo sumažėti gyventojams pristačius dokumentus apie svetur sumokėtas PSD įmokas.

Kai kurie ekspertai sako, kad „ Sodros“ pastangos išieškoti skolas gali iš dalies paaiškinti šių metų pradžioje fiksuotą deklaruotos emigracijos šuolį iš Lietuvos. Nesumokėję   PSD skolų, asmenys negali Lietuvoje gauti nemokamo gydymo.

 

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...