Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Sprendžiama, koks paminklas bus pastatytas Dainavos apygardos partizanams

Paskelbus konkursą Dainavos apygardos partizanų skulptūros idėjai pateikti, buvo gauta 6 pasiūlymai ir vienas pavėluotai. Sudaryta komisija vertino paminklo Dainavos apygardos partizanams 1944-1953 m. konkursinius projektus. Kas nugalėjo konkusą paaiškės spalio mėnesį.  Paminklo statybos bus finansuojamos  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro lėšomis. Planuojama, jog Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras į paminklo statybas investuos apie 60 tūkst. eurų. Alytaus miesto savivaldybė antros ir trečios vietos laimėtojams skirs premijas.

 

Vieta, kur iškils paminklas Dainavos partizanams

Paminklas Dainavos apygardos partizanams bus pastatytas Pirmojo Alytaus istorinėje aikštėje. Jis turėtų iškilti 2019 metais. Partizanų apygarda Dainavos pavadinimu Pietų Lietuvoje pradėjo veikti 1946 metų gegužę, nors įvairūs vadinamųjų miško brolių daliniai Dzūkijoje kūrėsi nuo antrosios Sovietų Sąjungos okupacijos pradžios 1944 metais.

Sprendžiama, koks paminklas bus pastatytas Dainavos apygardos partizanams

Apygarda apėmė dabartinius Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonus bei su jais besiribojančių Marijampolės, Šalčininkų ir Trakų rajonų dalį. Dainavos partizanų apygardoje iš pradžių kovojo apie 300 rezistentų. Paskutiniai pavieniai apygardos partizanai žuvo 1954 metais. Aktyvus partizaninis karas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko 1944-1953 metais. Su sovietų okupacija Lietuvoje pokario metais kovojo apie 50 tūkst. partizanų. Sovietų diktatoriaus Josifo Stalino valdymo metais pokariu žuvo daugiau kaip 21 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...