Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Stambiu planu“ – apie skalūnines dujas Lietuvoje

Laba diena!

Š iandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su tarptautinės energetikos bendrovės „Chevron“ atstovais Jay Johnson ir Gilbert Ankenbauer, kurie pristatė bendrovės patirtį vykdant skalūninių dujų paiešką.

Prezidentės teigimu, energetinio savarankiškumo siekiančiai Lietuvai labai svarbu užsitikrinti energetinių šaltinių įvairovę. Todėl jeigu paieška bus efektyvi, skalūnų dujos galėtų tapti dar viena papildoma alternatyva brangioms rusiškoms dujoms.
Pasak Prezidentės, vykdant skalūninių dujų žvalgybą, turi būti laikomasi visų gamtosauginių reikalavimų ir vykdomas aktyvus dialogas su vietos bendruomenėmis. Valstybės vadovės teigimu, šalies žmonėms turi būti pateikiama aiški ir suprantama informacija.
Skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės yra įvardyta vienu iš valstybės politikos prioritetų. Todėl Lietuva ir toliau skatins skalūnų žvalgybą šalyje ir ekonomiškai pagrįstą, su aplinkosaugos principais suderintą skalūnų angliavandenilių gavybą.

Š iuo metu „Chevron“ dalyvauja Aplinkos ministerijos vykdomame tarptautinių skalūnų dujų bei naftos paieškos ir gavybos Lietuvoje konkurse.

Apie skalūninių dujų gavybą Lietuvoje, dujų kainas, kainų komisijos paskirtį šiandien FM99 studijoje, laidoje „Stambiu planu“ diskutavo Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas.

Kalbėk! egle@fm99.lt

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...