Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Stambiu planu“ – ar pensininkai praturtės turėdami kišenėje trimis eurais daugiau?

Kiekvieną pirmadienį jus diskutuoti kviečia subjektyvių, bet aktualių pokalbių laida „Stambiu planu“.

Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas stambiu planu
Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas

„FM99“ studijoje diskutavo Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas.

Šioje laidoje apie Darbo partijos sprendimą atšaukti Švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį iš pareigų. Kas po tuo slepiasi? Ar tiesa, kad praėję rinkimai ir padidėjęs jaunų žmonių skaičius savivaldos institucijose bei didžiųjų partijų pirmininkų kaita reiškia, kad jau ne už kalnų ir kartų kaita? Beje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo didinti pensijas trimis eurais. Ar to pakanka sočiau ir oriau gyventi? Pabandykite atsakyti į šį klausimą kartu su laida „Stambiu planu“.

Trumpai:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir pateikė derinti suinteresuotoms institucijoms siūlymą nuo liepos 1 d. didinti pensijas.

Valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją siūloma padidinti 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamąsias pajamas – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434) bei nustatyti naują maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydį, kuris siektų 236 eurus (šiuo metu patvirtintas dydis – 229 eurai).

Dėl siūlomo bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų padidinimo vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidėtų apie 4,79 euro (16,54 Lt). Kiekvienu atveju pensijos didėtų individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas.

Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas paliestų visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – maždaug apie 867 tūkst. asmenų.

Pensijų didinimui reikalingos lėšos jau numatytos 2015 metų „Sodros“ biudžete.

Dėl bazinės pensijos padidinimo taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos (apie 141 tūkst. gavėjų), kurių dydžiai taip pat siejami su bazine pensija.

BNS

Klausykite laidos. „Stambiu planu“ pirmadieniais nuo vidurdienio.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...