Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

„Stambiu planu“. Praėję metai Alytuje ir potencialas kitiems – ledo arenos ir kiti reikalai…

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Baigiantis 2021-iesiems jų apžvalga su istoriku Virginijumi Oželiu, ekonomistu Kęstučiu Tamulevičiumi ir žurnalistu Liudu Ramanausku. Subjektyvių požiūrių diskusija „Stambiu planu“.

Metų pabaigoje Statistikos departamento duomenimis 233 tūkstančiai iš Lietuvos per dešimtmetį dingo, mažėja visi miestai išskyrus Vilnių, kuriame padaugėjo gyventojų 4 procentais. Metai neeiliniai, tačiau anot Lietuvos banko, makroekonominiai Lietuvos rodikliai yra gana geri.

„Vidutiniai dydžiai, kuria dažniausiai operuoja politikai, bankininkai, tai yra niekas, jie bendram suvokimui, tačiau reikia žiūrėt konkrečiai“, – sako K.Tamulevičius.

„Kainų augimą kai bandoma susieti, kad neva didėja darbo užmokestis ir dar tokiais skaičiais, kad neva spartesnis atlyginimų augimas negu kainų augimas. Brangieji nueikit nusipirkti tokį patį kiekį dešros už tuos pačius pinigus kaip prieš du mėnesius”, – siūlo ekonomistas. 

„Mūsų miestui visos šitos perturbacijos nieko gero nežada”, – sako pašnekovas.

„Tarybiniais laikais buvo juokaujama, kad jie apsimeta, kad mums moka, o mes apsimetam, kad dirbam. Šiais laikais jie apsimeta, kad mums moka, o mes turim dirbt, apsimest nebeišeina”, – sako Virginijus Oželis apie darbuotojų trūkumą ir laisvas darbo vietas.

„Sprendimas yra paprastas, bet jis slepiasi ne Alytuje – sujungti miestą ir rajoną“, – prisimena V.Oželis.

Klausykite subjektyvių požiūrių diskusiją!

Kitos naujienos

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...