Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Sudarytas grafikas, kada iš daugiabučių kiemų bus vežamos stambiagabaritės atliekos

 

Sudarytas grafikas, kada iš daugiabučių kiemų bus vežamos stambiagabaritės atliekos. Tokio sprendimo prieita siekiant sumažinti šiukšlynus prie kai kurių daugiabučių esančiose atliekų surinkimo aikštelėse.

Siukslynas

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vėdėja Vida Mačernienė sako, kad „pagal miesto tvarkymo taisykles stambiagabaričių, žaliųjų atliekų negalima palikti prie mišriųjų atliekų konteinerių. Gyventojai jas patys turi išvežti į stambiagabaričių atliekų aikšteles. Tačiau realybė kitokia. Kai kuriems gyventojams tai nė motais, o paskui juos seka ir kiti. Beje, kontroliuoti taip besielgiančius nėra lengva. Būtinas bendruomeniškumas ir nepakantumas šiukšlintojams“.

Vis tik nutarta išbandyti dar vieną priemonę, kuri mieste galio jo anksčiau. Atliekų vežėja, bendrovė „Ekonovus“ stambiagabarites atliekas iš mikrorajonų veš konkrečiomis savaitė sienomis. Tad tie, kurie patys jomis nepasirūpina, prašomi jas į mišriųjų atliekų aikšteles prie namų atnešti konkrečią dieną, kai tame rajone vežamos tokios atliekos.

UAB „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė Gintarė , Aplinkos skyriaus vedėja Vida Mačernienė
UAB „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė Gintarė Pocevičiūtė, Aplinkos skyriaus vedėja Vida Mačernienė

UAB „Ekonovus“Alytaus padalinio vadovė Gintarė Pocevičiūtė  patvirtino, kad atliekos bus vežamos tokiu grafiku: „Pirmadienį – vešime iš Vidzgirio, antradienį  – iš Vidzgirio ir Ggeležinkelio gatvės, trečiaienį  – jos bus vežamos iš Dainavos mikrorajono,  Senamiesčio ir Centro, o  penkatdienį – iš Putinų mikrorajono ir I-ojo Alytaus. Informacija bus platinama Alytaus daugiabučių namų bendrijų stenduose“.

Bendrovė taip pat du kartus per metus, pagal bendrijų poreikius, gali pastatyti kiemuose dešimties kubinių metrų talpos konteinerius, kur prireikus, būtų galima mesti didesnį kiekį stambiagabaričių atliekų, statybinį laužą. Gyventojams už šio konteinerio atvežimą bei išvežimą tektų sumokėti.

Atliekos susirinkimas_130858(1)
Aptariamas atliekų tvarkymo klausimas

Primenama, kad pažeidus savivaldybės tarybos patvirtintų atliekų tvarkymo taisykles, gresia įspėjimas  arba bauda iki 579 eurų.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas