Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Sugedęs Alytaus ligoninės magnetinio rezonanso tomografas bus taisomas

Birželio 20 dieną sugedo magnetinio rezonanso tomografas Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. Įrenginys įsigytas 2008 m. ir buvo intensyviai eksploatuojamas jau daugiau kaip 9 metus. Juo atliekami tyrimai tiek stacionaro, tiek ambulatoriniams pacientams. Kiekvienais  metais pacientams atliekama apie 5 000 tyrimų.

Alytaus ligoninė kreipėsi į savivaldybę, kad būtų skiriamos lėšos naujo magnetinio rezonanso tomografo įsigijimui. Įrenginio kaina viršija 1 milijoną eurų. Alytaus miesto savivaldybės tarybai šiuo metu ši suma pasirodė per didelė ir ji nusprendė taisyti senąjį tomografą. Įrenginio taisymas kainuos  nuo 50 iki 70 tūkstančių eurų.

Magnetinio rezonanso tomografo tyrimai leidžia organizuoti ir vykdyti Alytaus regiono gyventojams geros kokybės ankstyvąją sunkių ligų diagnostiką, vėžio profilaktiką

Kol Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje magnetinio rezonanso tomografas neveikia pacientai yra nukreipiami į kitas gydymo įstaigas. Magnetinio rezonanso tomografo tyrimai leidžia organizuoti ir vykdyti Alytaus regiono gyventojams geros kokybės ankstyvąją sunkių ligų diagnostiką, vėžio profilaktiką. Per 2008–2015 m. buvo išaiškinta daugiau kaip 1 250 ankstyvų stadijų vėžinių susirgimų.

 

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...