Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Šv. Benedikto gimnazijos komanda orientacinėse varžybose buvo vikriausia

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas paskutiniąją 2016 metų Europos judriosios savaitės dieną, rugsėjo 22 d. pakvietė 8 – 9 klasių Alytaus miesto mokyklų moksleivius aktyviai pajudėti ir pasukti galveles Jaunimo parke vykusiose orientacinėse varžybose „Būk ne tik vikrus, bet ir gudrus!”.

3-2
Orientacinėse varžybose „Būk ne tik vikrus, bet ir gudrus!” (organizatorių nuotr.)

Varžybose dalyvavo 6 komandos po 5 vaikus. Kiekviena komanda turėjo surasti 10 stotelių, kurios buvo išdėstytos Jaunimo parke ir aplink jį. Visos stotelės buvo paslėptos po gudriomis nuorodomis, kurias pirmiausiai turėjo įminti varžybų dalyviai, norėdami surasti reikiamą stotelę. Suradus reikiamą stotelę, kiekvienoje stotelėje komandos laukė „mėlynasis žmogeliukas“ su tam tikra užduotimi, kurią komanda turėjo atlikti. Keliose stotelėse reikėjo pasukti galveles sprendžiant logines užduotis, bei kryžiažodį sveikatos tema. Tačiau daugumoje stotelių  užduotys reikalavo greitumo, fizinės ištvermės, vikrumo, kadangi tą dieną didžiausias dėmesys buvo skirtas aktyviai fizinei veiklai.

24-1
Orientacinėse varžybose „Būk ne tik vikrus, bet ir gudrus!” (organizatorių nuotr.)

Tam labai tiko Jaunimo parke esantis sporto inventorius. Kartais vaikštinėdami po parką, mes net nesusimąstome, kad čia yra tiek daug galimybių pajudėti: ir laipteliai, ir turėklai, ir suoleliai ir t.t. Tai kuo puikiausias inventorius fizinio aktyvumo didinimui kiekvieną dieną, kurį galime išnaudoti, tiek vedžiodami šunį, tiek į parką atėję pasivaikščioti su vaikučiu ar draugais. Įvairūs tyrimai rodo, kad sportas gryname ore labiau atgaivina, suteikia daugiau energijos ir teigimų emocijų, be to, sportuojantys lauke lengviau atsikrato įtampos, pykčio, depresijos ar nerimo.

i-vieta

Atlikusios užduotį, komandos gaudavo puzlės detalę. Finiše iš gautų puzlės detalių, komanda turėjo suklijuoti bendrą paveikslėlį – judėjimo dienos simbolį. Laimėjo komanda, greičiausiai suradusi visas 10 stotelių, atlikusi užduotis ir finiše greičiausiai teisingai ant lapo suklijavusi dėlionės dalis į vieną bendrą paveikslėlį. Geriausiai Jaunimo parke orientavosi ir greičiausiai numatytas užduotis įveikė Šv. Benedikto gimnazijos komanda, antroje vietoje liko Panemunės pagrindinės mokyklos „Panemunės obuoliniai“, trečiąją vietą užėmė Volungės pagrindinė mokykla.

7-2
Orientacinėse varžybose „Būk ne tik vikrus, bet ir gudrus!” (organizatorių nuotr.)

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...