Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Svarbiausi Pietų Lietuvos įvykiai: vasaris – alytiškiai valstybės šimtmetį paminėjo siekdami rekordo

 

Ar kada nors bandėte įsivaizduoti, per kiek laiko automobiliu galima apvažiuoti Lietuvą keliais, esančiais arčiausiai sienos su kitomis valstybėmis? Į šį klausimą gana nesunkiai galėtų atsakyti trys vyrukai: alytiškiai Vytis Šliažas ir Justinas Staugaitis bei vilnietis Rokas Vežikauskas, kurie jau yra važiavę aplink mūsų šalį ir siekę štai taip skambančio rekordo: „Greičiausiai automobiliu apvažiavę aplink Lietuvą”.

Kai Lietuva šventė Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, vaikinai vėl sėdo į automobilį ir… pamėgino pagerinti savo pačių pasiektą rekordą! Vos tik apvažiavę šalį, Justinas ir Vytis užsuko į „FM99“ studiją pasidalinti įspūdžiais, – kviečiame pasiklausyti įkvepiančio pokalbio!

„FM99“ studijoje Justinas Staugaitis, Eglė Malinauskienė ir Vytis Šliažas.

Idėja

Justinas ir Rokas tai darė po kartą, o Vytis – net tris kartus. Jau visai netrukus, vasario 16 dieną, jie visi kartu vėl leisis į šią kelionę, bandys pagerinti Lietuvos rekordą bei šiuo žygiu paminės valstybės atkūrimo šimtmetį.

„Idėja yra paprasta – važiuojame aplink Lietuvą ir norime šį rekordo siekimo žygį skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui“,- sakė Justinas.

Įdomu tai, kad prieš šimtą metų vienas iš dvidešimties Lietuvos nepriklausomybės Aktą pasirašiusių signatarų buvo Justino giminaitis – senelio antros eilės pusbrolis Justinas Staugaitis (bendravardis ir bendrapavardis).

Vytauto Pilkausko Foto

Šis faktas dar labiau įkvepia vyrus kelionei būtent šią datą. Pirminis starto planas buvo numatytas iš simbolinės vietos – Vilniuje esančių Signatarų namų, kur buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas. Tačiau dėl vasario 16-ąją miesto širdyje vyksiančių renginių ir ribojamo eismo, taupant laiką buvo pasirinkta kito starto vieta – Senasis arsenalas (Arsenalo g. 3). Ten pat bus ir finišas. „Ateikite vasario 16 d., 10 valandą, mūsų išlydėti“,- vilniečius ir miesto svečius ragina Justinas.

Ketvirtas kartas

Iš viso maršrutą sudarys apie 1330 km distancija, kurią jie ruošiasi įveikti su keturiais ratais varomu, standartiniu „VW Passat“ automobiliu, kuriuo Vytis ir Rokas jau pora metų sėkmingai dalyvauja įvairiose automobilių sporto varžybose.

„Tikime, kad pagerinsime rezultatą. Turime puikiai susidėlioję maršrutą, tai darome ne pirmą kartą ir esame tam gerai pasiruošę. Turime keletą idėjų kaip greičiau bei operatyviau užfiksuoti laiką įvairiuose taškuose“,- sakė Vytis.

Jam ši idėja – apvažiuoti aplink Lietuvą – kilo dar 2013 metais. Lapkričio mėnesį Vytis su Gintautu Mocku pirmą kartą užfiksavo tokį įvykį ir jo įvykdymo rezultatą. Tuomet laikas nebuvo esminis dalykas, svarbu, buvo pirmą kartą tai užregistruoti „Factum“ agentūroje. 1298 km distancijoje ekipažas užtruko 20 val. 19 min. ir įsirašė šį faktą į Lietuvos rekordų įskaitą.

Vytauto Pilkausko Foto

Jų pasiektas rekordas gyvavo beveik metus laiko, kuomet kitas lietuvis 2014 metų spalio mėnesį jį pagerino. Tiesa, pastarasis važiavo kiek trumpesniu maršrutu, ne arčiausiai sienos esančiais keliais, įveikdamas 1195 km distanciją per 16 val. 36 min.

2015 metais vasario 6-7 dienomis Vytis su Justinu Staugaičiu nusprendė vėl leistis į šią kelionę, pagerinti rekordą ir tuo pačiu pasveikinti Lietuvą su artėjančia nepriklausomybės diena – vasario 16-ąja. Startavę nuo Signatarų namų, Vilniuje, jie ten pat ir finišavo. 1310 km distanciją jie įveikė per 16 val. 43 min., tačiau nepagerino 2014-ais metais kito lietuvio užfiksuoto laiko, nepaisant to, kad jis buvo pasiektas daugiau nei 100 km trumpesniame maršrute.

Tačiau Justino ir Vyčio pasiekimas vis tiek buvo patvirtintas agentūroje „Factum“, kaip arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais pasiektas greičiausias apvažiavimo aplink Lietuvą rekordas.

Vyčiui ši mintis nedavė ramybės ir 2016 metais, taigi 1000 km lenktynių savaitgalio metu, Palangoje, jis kartu su R. Vežikausku eilinį kartą pasiryžo pagerinti rekordą. Deja, bet to padaryti vėl nepavyko, nes ties Zarasais jiems teko susidurti su didžiuliais kelių remontais ir prarasti daug brangaus laiko.

2018 metų vasario 16-ą dieną Vyčiui tai bus jau ketvirtas kartas kuomet jis su draugais bandys greičiausiai apvažiuoti Lietuvą.

Visa distancija drieksis štai tokiu maršrutu: Vilnius–Nemenčinė–Pabradė–Visaginas–Zarasai–Rokiškis–Biržai–Pasvalys–Joniškis–Naujoji Akmenė–Mažeikiai–Skuodas–Palanga–Klaipėda–Šilutė–Jurbarkas–Šakiai–Kybartai–Druskininkai–Varėna–Šalčininkai–Vilnius.

Vytis Šliažas ir Justinas Staugaitis (komandos nuotr.)

Būtina fiksuoti tikslias buvimo vietas

Verta paminėti, kad siekiant šio rekordo, neužtenka vien tik nesustojant važiuoti ir viską fiksuoti GPS pagalba. Pagal taisykles ekipažui teks fiksuoti savo tikslias buvimo vietas ir jas pažymėti kelionės knygoje. Tas bus atliekama maždaug kas 50 kilometrų.

Tai gerokai išaugina laiko sąnaudas, kurios yra itin svarbios siekiant rekordo, tiesiogiai susijusio su laiku. Maršrute numatytose vietose ekipažas stos degalinėse (ypač naktį), medicinos įstaigose, gaisrinėse ir pan., kur ten dirbančių žmonių prašys patvirtinimo, jog jie būtent tuo laiku yra būtent toje vietoje. Tai fiksuojantis liudininkas kelionės knygoje įrašys savo vardą bei pavardę, įstaigos adresą bei ekipažo atvykimo laiką. Ir visa tai reikės patvirtinti parašu.

„Kuomet siekėme rekordo, buvo įdomių nutikimų su buvimo vietos žymėjimu. Yra tekę naktį belstis į vienos gaisrinės duris, nes neveikė durų skambutis, neturėjome šio punkto telefono numerio, o budintys gaisrininkai buvo 2-ame aukšte – beldėmės kelias minutes, kol jie mus išgirdo, o laukiant policijos – pareigūnai į komisariatą pristatė kažkokį vyriškį ir negalėjo tuomet mums skirti laiko, taigi teko ieškoti degalinės ir ten gauti parašą. Bet apskritai visi itin geranoriškai priėmė šią procedūrą, o policijos pareigūnai ir gaisrininkai, iš anksto jiems pranešus, kad mes atvyksime, laukdavo mūsų ir viską atlikdavo labai operatyviai“,- apie taškų fiksavimo ypatumus kalbėjo Vytis.

Visos kelionės metu tokios procedūros pareikalaus daugiau nei valandos laiko, kurio nebus galima kompensuoti stipriau paspaudus akceleratoriaus pedalą. Rekordo siekimas bus vykdomas griežtai laikantis kelių eismo taisyklių – tai taip pat yra vienas iš šio rekordo fiksavimo reikalavimų.

„Mums norisi ne tik pagerinti rekordą, bet ir skleisti tą bendrą patriotišką idėją, kad iš tikrųjų jauni žmonės yra pilietiški, kuriems rūpi valstybė, kurie džiaugiasi mūsų Lietuvos istorija, o svarbias datas bei sukaktis stengiasi kuo įdomiau paminėti.

Esame daug keliavę po Lietuvą, skirtingiems regionams skirdami net po pora metų važinėjimo. Esame Lietuvos krašto mėgėjai, todėl esant šiai ypatingai progai dar kartą norime apvažiuoti šalį, parodyti savo patriotiškumą ir savo žygiu pasveikinti Lietuvą su šimtmečiu“,- sakė Justinas.

Ekipažas automobilį papuoš vėliavėlėmis, o kelionės metu bendraus su keliomis radijo stotimis bei darys Live transliacijas asmeninėje Justino Staugaičio Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/justinas.staugaitis

Visi, norintys išlydėti šią trijulę į kelionę aplink Lietuvą, kviečiami vasario 16 dieną, 10 valandą atvykti prie Vilniuje esančio Senojo Arsenalo, adresu Arsenalo g. 3. Finišas planuojamas po 16 valandų 30 minučių – vasario 17 d. naktį, apie 2 val. 30 min.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...