Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Svarstant Jotvingių gatvės projektą užvirė karštos diskusijos – alytiškių nuomonės paklausta, kai projektas jau parengtas

Vakar Alytaus miesto savivaldybėje vyko viešasis Jotvingių gatvės projekto svarstymas. Susirinkusius alytiškius piktino jau pati svarstymo vieta – savivaldybės priimamasis, kur projektas pateiktas ant dvieju popieriaus lapų, padėtų ant stalų. Matyt nesitikėta žmonių susidomėjimo, nes stalus apstoję miestelėnai negalėjo nei m normaliai matyti, nei suprasti smulkias detales. Svarstymuose dalyvavę Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, miesto architektai ir alytiškiai ilgai diskutavo dėl planuojamos vienos iš pagrindinių gatvių rekonstrukcijos. Apie tai klausykite Liudo Ramanausko reportaže:

Daugelis  dalyvavusiųjų nepritarė projekto rangovų pateiktiems siūlymams išpjauti ilgus metus šioje gatvėje augusius medžius ir miesto centre įkurdinti kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelę. Dauguma išsakė nuomonę, kad ir šįkart vežiumas statomas prieš arklį – nepaklausus miesto gyventojų sostinės įmonės daro projektą, kuris pristatomas jau gatavas, pinigai už jį sumokėti. Vakar išsakyta miesto gyventojų nuomonė nėra tokia ir svarbi. Projekto rengėjai gali atsižvelgti į ją, o gali ir ne.

Svarstymuose dalyvavę architektai pritarė, kad į miesto centrą atvykę miesto svečiai ir alytiškiai dažnai susiduria su automobilių statymo problema, o ją padėtų išspręsti miesto centre įkurta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Virš jos galėtų iškilti kelių aukštų pastatas, kuriame įsikurtų įvairūs biurai ar paslaugas teikiančios įmonės.

Dabartiniame projekte išvažiavimas iš daugiaaukštės aikštelės būtų visai šalia sankryžos, gatvės viduryje – salelės, o visoje aplinkoje – gerokai per mažai žalumos ir per daug plytelių, pastebėjo alytiškiai.

Jotvingių g. siūloma įrengti daugiaaukštę stovėjimo aikštelę.
Jotvingių g. siūloma įrengti daugiaaukštę stovėjimo aikštelę.

Į svarstymus susirinkę alytiškiai raštu teikė savo pastabas ir pasiūlymus dėl Jotvingių g. rekonstrukcijos projekto. Atsakyti į juos privaloma, įgyvendinti – ne. Projekto rengėjas gali  atsižvelgti ir pakoreguoti techninio projekto sprendinius, jeigu tai neprieštarauja statybos techniniams reglamentams ir kitiems teisės aktams.

Rekonstruojant Jotvingių g. planuojama atnaujinti gatvės ir šaligatvių dangas, sutvarkyti autobusų stoteles, įvažiavimo keliukus, apželdinti žaliuosius plotus.

Vienos iš pagrindinių miesto gatvių rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti 2016 m. pavasarį.

Jotvingių g. projekto svarstymas
Jotvingių g. projekto svarstymas

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...