Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Sviatlana Cichanouskaja Europos Parlamente, patvirtintas 2022 m. biudžetas

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

„Europos klube“ apie savaitės įvykius ir keletą jų iš arčiau. Vienas svarbiausių šios savaitės įvykių Europos Parlamente – patvirtinta ES žemės ūkio politikos reforma. Viena vertus džiaugiamasi, kad ja siekiama ekologiškesnio ūkininkavimo ir teisingesnės, lankstesnės bei skaidresnės politikos, bet žalieji EP lieja ašaras. 

Migracijos ir Baltarusijos tema, klimato susitikimas #COP26 – temos, apie kurias galite paklausyti trečiadienio „Europos klubo“ podkaste. Europarlamentarai: „Sieną pastatysime ir patys, svarbiausia supratimas, kad išorinės sienos saugojimas nėra nusikaltimas“

EP pritarė minimalaus darbo užmokesčio Europos Sąjungoje kriterijų nustatymui bei dėl sporto modelio, koks jis turi būti. 

A.Lukašenkos sukeltos migracijos krizės įkarštyje į Parlamentą pakviesta Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Ji priminė, kad be tų tūkstančių kenčiančių migrantų, dar yra režimą kenčiantys 9 milijonai baltarusių. Klausykite:

„Lapkričio mėnesį įtampa prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos pasiekė aukščiausią tašką, tūkstančiai užsienio piliečių tapo režimo įkaitais ir tada Europos Sąjunga atkreipė dėmesį, buvo keli skambučiai siekiant pagerinti jų sąlygas, tačiau tuo pačiu metu devyni milijonai baltarusių taip pat yra režimo įkaitai. Ar mes užmiršome tragiškas pamokas iš Europos praeities. Tironus iš tikrųjų padrąsina bendravimas su jais, ir kai jūs vengiate konfrontacijos su smurtautoju, jūs tiesiog leidžiate jam toliau veikti, o tai gali kainuoti daugiau ir kelti didesnį pavojų. Ar tikrai baigsis reali parama. Mes jau matėme, koks gali būti pavojingas toks režimas kaimynėms. Lietuva ir Lenkija dabar susiduria su didžiausiu sienų apsaugos išbandymu. Beje, Lenkija, Lietuva, likite tvirtos. Mes žinome, kad jūs mokate didelę kainą už tai, kad esate tikri Baltarusijos bičiuliai“, – kalbėjo S.Cichanouskaja.

„Mūsų kova už laisvę yra ir jūsų kova už laisvę. Tiktai būdami drauge ir eidami ryžtingai užtikrinsime, kad demokratija išliks šiame pasaulyje“, – Europos Parlamente kalbėjo Baltarusijos opozicijos lyderė S.Cichanouskaja. 

Dar viena tema – Europos Parlamentas patvirtino kitų metų Europos Sąjungos biudžetą.

„Be abejo, įtampa visada kyla dėl to, kad parlamentui norisi daugiau, visiškai analogiškai kaip Lietuvoje. Parlamentarai vis prigalvoja naujų programų ir naujo gėrio, kas nėra blogai. O valstybės narės pradeda pagalvoja apie tai, kad joms reikės visa tai finansuoti. Tai tarsi tas įtampos židinys yra labai natūralus. Jis buvo ir šį kartą“, – sako Biudžeto komitete dirbanti europarlamentarė Aušra Maldeikienė.

Kitąmet ES biudžete numatyta apie 169,5 mlrd. eurų įsipareigojimų ir apie 170,6 mlrd. eurų mokėjimų.

„Biudžetą buvo sugalvota sumažinti mažiau negu pusantro milijardo, Europos Parlamentas vis dėlto sugebėjo atsikovoti apie pusę milijardo,  atstatė kai kurias programas“, – sako europarlamentarė.

Pagrindinės sritys – inovacijos ir pagalba smulkiam verslui, priemonių paketas, kuris skirtas atsigavimu po krizės, taip pat moksliniai tyrimai, Horizonto programa, Erasmus programa, pasakoja A.Maldeikienė.

Papildoma parama bus skirta šioms programoms:

Apie 93 proc. lėšų yra skiriama piliečiams, regionams, miestams, ūkininkams ir verslui.  Biudžetui pritarė 550 EP narių, 77 nepritarė, 62 susilaikė. 

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...