Klausyti gyvai

16:20 - 17:00

Šeštadienis prie kavos puodelio

„#SWITCH!“ dalyviams gyvai – dronai, virtualios realybės akiniai, robotai ir kitos technologijų inovacijos

Spalio 8-9 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksiančio ICT ir verslumo renginio „#SWITCH!“ veiksiančioje Cool&Crazy erdvėje, skirtoje jaunimui supažindinti su technologiniais išradimais ir juos gyvai išbandyti, bus pristatomi virtualūs trimačiai modeliai, 3D spausdintuvai ir skaneriai, virtualios realybės akiniai, dronai, daugiasraigčiai orlaiviai.

Plačiau apie renginį „FM99“ laidoje „Gyvas miestas“ kartu su europarlamentaru Antanu Guoga. Laidą rasite čia.

Pasak „#SWITCH!“ sumanytojo Europos Parlamento nario Antano Guogos, technologijas ir jų pažangą gali iš esmės suprasti tuomet, kai gali gyvai jas paliesti, pabandyti, pajausti.

Antanas Guoga (nuotr. Dž. Barysaitės)
Antanas Guoga (nuotr. Dž. Barysaitės)

„Lietuvoje turime puikių mokslininkų ir išradėjų, kurie jau šiandien savo darbuose naudoja ateities technologijas. Norime tai pristatyti ir platesniam ratui žmonių, besidominčių technologinėmis naujienomis ir skaitmenine ateitimi. Būtent dėl galimybės dalyviams iš arti pamatyti technologines inovacijas, buvo nuspręsta įvairiapusių pranešimų ir diskusijų kupiną „#SWITCH!“ programą papildyti praktine technologijų demonstracijų Cool&Crazy erdve“, – sako A. Guoga.

„Mūsų universiteto tikslas – išugdyti kūrėjus. Šiais metais pristatome unikalią Lietuvoje inžinerinio ugdymo programą, kuri padės diegti inžinerinio kūrybiškumo įgūdžius jau mokyklose. Ši programa bus paremta mokymusi per veiklą. Todėl Cool&Crazy erdvėje, VGTU stende įsikurs atvira laboratorija, skirta visiems, norintiems išbandyti šiuolaikines technologijas ir svajojantiems tapti kūrėjais“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

VGTU stende „#SWITCH!“ galės praktiškai išbandyti išmaniąsias inžinerines technologijas, skirtas pramonei, transportui, medicinai bei kasdieniam gyvenimui. Veiks naujų gaminių kūrimo inžinerijos, išmaniosios mechatronikos ir biomechanikos technologijų zonos.

Anot Cool&Crazy erdvėje savo stendą taip pat įrengsiančio Kauno technologijos universiteto Nacionalinio inovacijų ir verslo centro direktoriaus Edmundo Šalnos, geri pavyzdžiai visuomet suteikia optimizmo jaunimui. „Labai svarbu dalintis idėjomis, naujomis sukurtomis technologijomis, inovacijomis, ypač tuomet, kai tai sukuria tavo bendraminčiai. KTU visuomet yra atviras visuomenei ir džiugu kai studentai dalinasi savo įkurtų įmonių projektais , o jų per keletą metų KTU Startup Space įsikūrė daugiau nei 40“ – sako E. Šalna.

Cool&Crazy erdvėje taip pat įsikurs Vytauto Didžiojo universiteto, „Užupio creative cluster“, Vilniaus kolegijos, „Green garažas“, „Solid Education“, asociacijos „INovatyvus moksleivių Papildomo Ugdymo Tinklas“, „Lietuvos Junior Achievement“ stendai, kuriuose bus galima gyvai išbandyti įvairiausias technologines naujoves.

ICT ir verslumo renginyje „#SWITCH!“ dalyvaus „Amazon“, „Microsoft“, „Walt Disney“ ir kitos skaitmeninių verslų pasaulio lyderės, Europos Komisijos viceprezidentas Andrusas Ansipas (Andrus Ansip), Estijos premjeras Tavis Roivas (Taavi Roivas), kiti aukšto rango pareigūnai iš 6 valstybių ir tūkstančiai Lietuvos moksleivių bei studentų.

Spalio 8-9 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre "Litexpo", vyksiančio ICT ir verslumo renginio „#SWITCH!“ veiksiančioje Cool&Crazy erdvėje, skirtoje jaunimui supažindinti su technologiniais išradimais ir juos gyvai išbandyti, bus pristatomi virtualūs trimačiai modeliai, 3D spausdintuvai ir skaneriai, virtualios realybės akiniai, dronai, daugiasraigčiai orlaiviai. (A. Ufarto/BFL nuotr.)
Spalio 8-9 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksiančio ICT ir verslumo renginio „#SWITCH!“ veiksiančioje Cool&Crazy erdvėje, skirtoje jaunimui supažindinti su technologiniais išradimais ir juos gyvai išbandyti, bus pristatomi virtualūs trimačiai modeliai, 3D spausdintuvai ir skaneriai, virtualios realybės akiniai, dronai, daugiasraigčiai orlaiviai. (A. Ufarto/BFL nuotr.)

Tai renginys, skirtas jaunimui, viešajam sektoriui ir startuolių kūrėjams. Čia bus pristatomos naujausios skaitmeninio verslo tendencijos. Vyks diskusijos apie e.produktus įvairiems viešųjų administracijų lygiams. Bus kalbama apie sėkmingų startuolių kūrimą, generuojamos idėjos apie galimus e.verslus. Renginį organizuoja europarlamentaras Antanas Guoga, Švietimo ir mokslo ministerija ir Kauno technologijos universitetas.

„Jei norime, kad realiame gyvenime vyktų pokyčiai, pirmiausia turime pakeisti mąstymą ir suprasti, kad skaitmeniniame amžiuje galimybėms nėra ribų. Norisi mūsų jaunimui padėti iš arti „pačiupinėti“ didžiausių pasaulio skaitmeninio verslo įmonių veiklą, leisti suprasti, pagal kokius principus veikia startuoliai, supažindinti su galimybėmis, kurias teikia skaitmeninė rinka“, – sako A. Guoga.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė yra įsitikinusi, kad Lietuvos jaunimas turi didelį skaitmeninės ateities potencialą. „Neabejoju, kad mūsų studentai ir moksleiviai, galima sakyti, jau gimę elektroniniame pasaulyje, ateityje garsins Lietuvą naujomis startuolių idėjomis sėkmingai jas įgyvendindami“, – sako ministrė.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė

„#SWITCH!“ organizuojamas partnerių lėšomis. Dalyviams šis renginys bus nemokamas ir visos partnerių investuojamos lėšos skirtos tik organizaciniams reikalams. Didžiųjų skaitmeninėje rinkoje veikiančių kompanijų investicijos į tokio pobūdžio renginį rodo, kad „#SWITCH!“ yra matomas kaip platforma, padėsianti atskleisti mūsų regiono potencialą.

Vieną didžiausių indėlių „#SWITCH!“ organizavimui skiria „Microsoft“.

„Europos Komisija pasirinko „#SWITCH!“ pristatyti vieną svarbiausių savo užsibrėžtų prioritetinių tikslų – Vieningos skaitmeninės rinkos strategiją. Taip pat svarbu, kad renginyje dalyvaus ne tik Baltijos valstybių ir Lenkijos atstovai, bet ir suinteresuotos organizacijos iš ES Rytų partnerystės programos dalyvių Baltarusijos, Ukrainos ir Gruzijos.

elta small logo

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...