Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„Auksinis scenos kryžius“ režisierės ir aktorės Andros Kavaliauskaitės rankose

Kovo 29 d. Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

 

Istorinė akimirka Alytaus miesto teatro istorijoje! „Auksinis scenos kryžius“ režisierės ir aktorės Andros Kavaliauskaitės rankose.

 

 

 Istorinė akimirka, istorinė diena Alytaus miesto teatro istorijoje! „Auksinis scenos kryžius“ režisierės ir aktorės Andros Kavaliauskaitės rankose. Monospektaklis „SEEN“ įvertintas, pamatykite jį balandžio 16 dieną.

Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras

  „Seen“ dabar keliauja po Lietuvą, o balandžio 16 d. monospektaklį galite pamatyti Alytaus miesto teatre .„Labai gera ir netikėta. Gera, kad mes esam pastebėti su tokiu spektakliu, kuris neša tokią stiprią žinią. Šis spektaklis jaukinasi publiką ir kiekvieną kartą auga. Nežinia, kiek jis dar užaugs“, – kalba režisierė Andra Kavaliauskaitė.Monospektaklis „Seen“ kalba apie valgymo sutrikimus, kūno kultą, itin gajų šiandien, nemeilę sau, abejingumą esančiam šalia ir išsikerojusias mūsų visuomenėje patyčias. Spektaklis sukurtas remiantis tikromis istorijomis, kurios suplaukia į vieną herojės Ūlos patirtį ir nepalieka abejingų.

Alytaus miesto teatro spektaklis „SEEN“. Režisierė Andra Kavaliauskaitė. Fofo©Miško Motė

Pirmasis scenos kryžius buvo skirtas debiutui/jaunam menininkui įteiktas Andrai Kavaliauskaitei už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą Alytaus miesto teatre.„Neabejoju, kad jaunų režisierių, teatralų, aktorių darbai liudija, kad mūsų teatro kultūra kopia į naujas būsimas ateities viršūnes“, – sakė laimėtoją paskelbęs ir apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

A. Kavaliauskaitė džiaugėsi, kad su spektakliu, už kurį buvo apdovanota, pastebėta ne tik ji, bet ir teatras. Spektaklyje kalbama apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Kėdainiuose po šio spektaklio viena mergina priėjusi paprašė pagalbos.„Be galo gera patikėti, kad menas gali ištiesti ranką ir pasakyti, kad„ ne, tu nesi vienas“. Aš be galo džiaugiuosi. Tuku tuku už save ir tuku tuku už mus“, – kalbėjo jaunoji kūrėja.

Už nuopelnus teatro menui apdovanojimą pelnė žymus Lietuvos aktorius 70-metis Vladas Bagdonas.„Ačiū komisijai, be abejo, labai dėkui, bet aš jau dabar visiškai pasimetęs, nes nežinau, ar čia padėka, ar čia atsisveikinimas. Aš dar su jumis neatsisveikinu“, – sakė V. Bagdonas.

Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje laimėjo Aleksandras Špilevojus iš Valstybinio Šiaulių dramos teatro už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją. Šis spektaklis yra apie senelių namus. Scenoje buvo paleistas įrašas su garbaus amžiaus moterimis, jos dalijosi prisiminimais apie teatrą.„Aš noriu padėkoti žmonėms, kurie susiję su mano praeitimi, dabartimi ir ateitimi“,– sakė 2018 metų dramaturgas.

„Auksinis scenos kryžius“ baleto artistui/šokio atlikėjui atiteko Mantui Daraškevičiui už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.Geriausiu 2018 metų režisieriumi paskelbtas latvis Elmaras Seņkovas už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą Klaipėdos dramos teatre, tuo metu geriausiu dramos aktoriumi, atlikusiu pagrindinį vaidmenį, pripažintas Darius Meškauskas. „Auksinis scenos kryžius“ jam skirtas už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“ Klaipėdos dramos teatre.Už geriausią nepagrindinį moters vaidmenį „Auksinį scenos kryžių“ pelnė Jovita Jankelaitytė. Ji suvaidino Chają spektaklyje „Getas“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre.Boriso Dauguviečio auskaras už novatoriškus ir originalius žingsnius teatre įteiktas Artūrui Bumšteinui.„Auksinis scenos kryžius“ atiteko ir kompozitoriui atiteko vokiečiui Svenui Helbigui už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“.Jis sakė, kad yra pagerbtas, jog buvo nominuotas tarp svarbių Lietuvos menininkų ir galėjo prisidėti prie šio projekto.Iš viso apdovanojimams buvo pateikta daugiau nei 100 kandidatūrų.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...