Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

„Tarp kabučių” – Alytaus miesto gimtadienyje pagerbti iškiliausi metų žmonės. Štai jie!

Šiandien laida „Tarp kabučių” vainikuojama metų geriausiųjų mintimis ir jausmais. Alytus švenčia. O švęsdamas nepamiršta ir savo žmonių. Kasmet nuo 1991-ųjų metų pagerbiami ir apdovanojami iškiliausieji. Alytaus miesto Kultūros premijos laureatais jau tapo gražus būrys kūrėjų, kūrybinių grupių, kolektyvų, kai kurie savo rankose laiko ir ne po vieną.

Šiemet kandidatų būrys buvo itin gausus, jų net dvylika. Šiemet, išlaikant tradiciją, įteiktos keturios Kultūros premijos. Laureatams teikti Kultūros premijos laureato ženklai, sidabrinė rožė raudonoje aksomo dėžutėje su sidabro užrašu „Alytaus miesto  kultūros premijos laureatas 2017“, laureato diplomas ir premija.

Šių 2017 Alytaus miesto  Kultūros premijos laureatai, apdovanoti  už aktyvią kūrybinę veiklą, puoselėjant Alytaus kultūrą:

Saulius Lampickas, kryždirbys, skulptorius, dviejų „Auksinių vainikų“ savininkas: Jau 30 metų kaip aš kūryboje, 30 metų, kai gyvenu Alytuje. Mane, kaip menininką, užaugino Alytus. (…) Menininkas vienas negali būti, būsi tik sau įdomus, tuomet greitai užgesi,  bet kai jautiesi reikalingas, tuomet ir rezultatas yra. Aš iš savo kelio jau neišsuksiu, pakėliau tą vėliavą ir nešiu. Tačiau tai nėra paprasta, labai nepaprasta“.

Saulius Lampickas, kryždirbys, skulptorius, dviejų „Auksinių vainikų“ savininkas

Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, rašytoja, vertėja, dėstytoja. „Man labai patinka tai, ką darau – ir rašyti, ir versti, ir dalintis savo įspūdžiais straipsniuose su kitais.  Man Alytus yra nuostabus miestas, kažkada likimas mane atbloškė į čia ir šis miestas man tapo namais. Man buvo labai smalsu sužinoti, ar ir kitiems žmonėms šis miestas yra namai. (…) Aš priešų neturiu, aplink tik draugai, tik geri žmonės. Ir jei mes visi būsime geranoriški ir elgsimės su kitais taip, kaip norėtume, kad jie su mumis taip elgtųsi, tuomet galima padaryti labai daug“.

Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, rašytoja, vertėja, dėstytoja

Kęstutis Ptakauskas, bonsai meistras, japoniškos kultūros puoselėtojas,  ne vieno apdovanojimo savininkas, „Bonsai studija“ vadovas: „Japonijos kultūra mane žavi labiausiai.  Sugrįžęs iš Afganistano, ieškojau sielos ramybės. Prieš du dešimtmečius buvo sunku papulti į Japoniją, tai aš nutariau Japoniją atvežti į Alytų. Įmano rankas pateko mažas medelis, o man buvo įdomu suprati, kaip medis auga vazone. Pradėjau domėtis. Taip mano namuose  vietoj lietuviškų daržų atsirado „Ryto rasos sodas“. (…) Aš turiu Dievo dovaną. Aš labai gerai jaučiu gamtą (…) Mano svajonė ir gyvenimo dovana miestui  būtų  mini japoniško sodo atsiradimas Alytuje. Tuomet miesto svečiai ilgiau užtruktų užsukę į mūsų miestą.“

Kęstutis Ptakauskas, bonsai meistras, japoniškos kultūros puoselėtojas

Už ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą Kultūros premija skirta liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrėjai ir meno vadovei Pranciškai Danutei Plytnikienei. „Negaliu nieko nedaryti, jei tik sustosi, žmonės išsilakstys. Žinot, liaudies menas mums patiems reikalingas, tiems kuriems nereikia, jie ir neateina., jie išlekia kažkur kitur. O šie žmonės prigludę prie mūsų kolektyvo, man atrodo jie nepaliks Lietuvos. Ansamblis (red. „Dainava“) reikalingas mums patiems, jeigu kam jo ir nereikia, tai mums jo reikia.  Dar norisi judėti ir visą planą įgyvendinti. Dar labai daug darbų yra. Dar norisi judėti. Dar norisi pasiekti tai kas yra gerai ir gražu“.

Kultūros premija skirta liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrėjai ir meno vadovei Pranciškai Danutei Plytnikienei

Alytaus garbės piliečio regalijos šiemet įteiktos sveikuoliui Vytautui Mockevičiui:  „Aš prieškario alytiškis. Nesitikėjau būti pastebėtas, iš vienos pusės – nieko aš čia vertingo nepadariau, iš kitos – yra ir vertesnių žmonių. Niekuo neypatingas aš.  Labai džiaugiuosi, kad aplink mane buvo daug gerų žmonių. Taip gyvenimas susiklostė, kažką man siūlė daryt, dariau dariau, ir kažkas pasidarė. O atsitiktinumų gyvenime nebūna“.

Alytaus garbės piliečio regalijos šiemet įteiktos sveikuoliui Vytautui Mockevičiui

Pirmą kartą  Alytuje surengtas Pasaulio alytiškių sambūris ir išrinktas Alytaus ambasadorius. Pirmuoju Alytaus miesto ambasadoriumi paskelbtas Samuelis Tacas. Kineziterapeutas, amerikiečių žiniasklaidos skambiai pakrikštytas šamanu – kūno užkalbėtoju, pas kurį vaduotis nuo kūno skausmų atvyksta pasaulio žvaigždės, atvyko į Alytų. Beje, ne pirmą kartą. Savo žiniomis ir žinojimu jis beveik kasmet pasidalija su alytiškiais.

Pirmuoju Alytaus miesto ambasadoriumi paskelbtas Samuelis Tacas

Alytaus ambasadoriaus ženklas Samueliui Tacui įteiktas už aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą, reikšmingus pasiekimus ir inicijuotus pokyčius, išlaikant tvirtą ryšį su Alytumi bei prisidedant prie gimtojo miesto vardo garsinimo ir vertybių, kuriomis pasižymi alytiškiai – kūrybiškumas, darbštumas, nuoširdumas, draugiškumas – įkūnijimu ir puoselėjimu. Į Alytaus Ambasadoriaus rankas iškeliavo miesto medalis,  miesto mero pasirašytas liudijimas bei Alytaus vėliava.

 

 

Žurnalistų plunksnos apdovanojimas jau tapo Alytaus gimtadienio šventės neatskiriama dalimi. Šiemet  Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius dvidešimt trečią kartą išrinko Metų žmogų. Už verslo plėtrą Alytuje, sukurtas naujas darbo vietas, už iniciatyvas tvarkant Alytaus miesto centrą ir jame statant modernius statinius 2017 m.  „Metų žmogaus“ titulas suteikiamas ir „Auksine plunksna“ apdovanojamas UAB „Dzūkų ainiai“ direktorius Robertas Vitkauskas.

Žurnalistų Auksinę plunksną atsiėmė „Dzūkų ainių” vyriausioji buhalterė Rasa Dargienė

 

 

 

 

Kitos naujienos

Unikalaus balso atlikėja ir dainų autorė Rūta MUR netrukus išleis vasarai dedikuotą albumą „MERID...

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė moterį, mišku gabenusią apie 1,5 tūkst. pakelių baltarusiškų cigareči...

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...