Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Tarp kabučių“ – alytiškė Justina Gringytė: padėti kitam yra vienas iš pagrindinių mano norų

Šiomis dienomis gimtajame Alytuje galima sutikti operos solistę Justiną Gringytę. 2015m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose ji buvo pripažinta geriausia jaunąja metų soliste. O šiais metais įkūrė savo vardo paramos – labdaros fondą. Šiandienos „Tarp kabučių“ laidoje apie norą dalintis ir muzikinę karjerą su Justina Gringyte. (klausykite pokalbio)

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Operos solistė Justina Gringytė šiomis dienomis sugrįžo į gimtąją Alytų. Čia ji surengė ir koncertą – susitikimą bei meistriškumo pamoką, dalijosi savo scenine patirtimi be emocijomis. Be kita ko, ji su Muzikos mokyklos moksleiviais dalyvavo koncerte S. Kudirkos ligoninėje ir toliau tęsia savo vardo fondo labdaringą veiklą. Kalėdiniame labdaros vakare bus renkamos lėšos geram koncertiniam fortepijonui muzikos mokyklai.

Justina Gringyte
Justina Gringytė

Surengusi meistriškumo pamoką Alytaus muzikos mokykloje Justina kalbėjo apie paprastus, bet labai reikšmingus kiekvienam muzikui, kiekvienam scenoje pasirodančiam žmogui dalykus. Apie energiją, apie ryšį su publika, apie meilę muzikai ir norą dalintis. Kaip sakė pati solistė „man labai gera grįžti į Alytaus muzikos mokyklą ir pasidalinti žiniomis, kurias įgavau iš nuostabių specialistų. Manau labai svarbu dalintis žiniomis, o ne laikyti sau, nes padėti kitam yra vienas iš pagrindinių mano norų, tad kuo galiu, tuo dalinuosi.“

Pastarieji pora metų Justinai Gringytei visų pirma siejasi su „Karmen“. Jau atlikusi ją Nacionalinėje Anglijos, Škotijos, Palermo bei kituose operos teatruose, apdovanojimais įvertinta ir Lietuvoje ir užsienyje, geriausia 2015m. jaunoji operos solistė neskuba užmigti ant laurų. „Pats sudėtingiausias momentas operoje yra pati pradžia. Pats pirmas įėjimas yra labai sunkus, nes žmonės tave teisia.“ – kalbėjo pašnekovė.

Justina Gringyte
Justina Gringytė

Meistriškumo pamokoje buvę vaikai pasakoja, jog viskas buvo labai įdomu. Jie pritaria, jog atlikėjas būdamas scenoje turi rodyti jausmus jaustis laisvai.

„(Justinos Gingytės) labdaros ir paramos fondas turi daug planų, daug ambicijų ir daug projektų. Vienas pagrindinių aišku yra finansinė parama. Darau viską, ką galiu ir stengiuosi įtraukti kuo daugiau žmonių, turtingų, įtakingų, kurie gali ir nori aukoti. Šiuo metu turime didelį tikslą nupirkti gerą, labai kokybišką koncertinį fortepijoną“ – savo mintimis ir norais dalijasi Justina.

Justina Gringyte
Justina Gringytė

Juk svarbiausia nepamiršti savo šaknų, savo pirmųjų žingsnių, dalintis savo žiniomis ir padėti kitiems, būsimiesiems talentams, galbūt ateityje būsimoms žvaigždėms.

SRTRF-logo

 

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...