Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Tarp kabučių“ – apie kūrybiškus kartų susitikimus su Donaldu Kajoku ir Rimantu Kmita

Dvi kartos, viename traukinyje. Ko gero kasdien susiduriame su ta realybe – dvi, o gal ir kelios kartos vienoje erdvėje, vienoje vietoje, viename gyvenime, viename žodyje. Šiandien laidos „Tarp kabučių“ svečiai – žodžio meistrai: vienas žymiausių šiuolaikinių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno, bei kitų premijų laureatas Donaldas Kajokas ir knygos „Pietinia kronikas” autorius, jaunosios kartos atstovas Rimantas Kmita. Plačiau klausykite pokalbio ir pasileiskite į žodžių ir kūrybos kelionę.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

 

Antras iš kairės Rimantas Kmita (FM99 nuotr.)

Skubioje kasdienybėje kartais pritrūksta akimirkos pauzės. Atidusis literatūros slėpinių lukštentojas Virginijus Gasiliūnas sako, kad kartais jautiesi esąs kovos lauke… „Kultūra įtraukiama į duonos ir žaidimų ratą. Iš vienur norisi gauti duonos, iš kitur – žaidimų. Literatūra – tai paskutinis bastionas, kur kiekvienas yra savaip gražus ir jiems nereikia įrodinėti, kad kuris nors yra pranašesnis”.

Nacionalinės kultūros ir meno, bei kitų premijų laureatas Donaldas Kajokas (Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos nuotr.)

Donaldas Kajokas – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno bei daugelio literatūros premijų laureatas, beveik dvidešimties poezijos ir prozos knygų autorius. Jis alytiškių auditorijai pristatė neseniai pasirodžiusią naujausią savo eilėraščių rinktinę „Poezija, o gal ne ji”.

„Esu išleidęs devynis eilėraščių rinkinius. Iš jų atsirado rinktinė – trys skyriai po tris knygas. „Poezija, o gal ne ji” – keliasluoksnis pavadinimas. Kai kur aš pats neatskiriu, ar tai – poezija, ar ne. Kai kas man yra daugiau nei poezija, o kai kas  – mažiau negu poezija,” – pasakojo D. Kajokas.

Renginio akimirkos (FM99 nuotr.)

Virginijus Gasiliūnas, pristatydamas literatūros kritiką, poetą, rašytoją Rimantą Kmitą, žinoma, negalėjo nepaminėti į populiarumo aukštumas šovusio jo romano „Pietinia kronikas”, beje, išrinkto į geriausių knygų suaugusiems šiųmetį penketuką.

„Knyga „Pietinia kronikas” – vienas iš didžiausių mano gyvenimo nuotykių. Rašiau ją nieko per daug negalvodamas. O paskui ta knyga ėmė gyventi savo atskirą ir daug įdomesnį negu mano gyvenimą. Beje, tokį knygos pavadinimą pasiūlė Domantas Razauskas”, – atviravo R. Kmita.

Tad toks kartų susitikimas su žodžių meistrais Donaldu Kajoku ir Rimantu Kmita…

Laidą parengė Vida Grišmanauskienė

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė