Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – Druskininkai skęsta gėlių, žmonių ir muzikos jūroje

Vienas gražiausių Lietuvos kurortų – Druskininkai – savaitgalį kviečia į teatralizuotą vasaros sezono atidarymo šventę, kuri miestiečius ir miesto svečius džiugins daugybe išskirtinių renginių. Šioje „Tarp kabučių“ laidoje pokalbis su Druskininkų kultūros centro direktore Rima Viniarskaite bei su Bardų festivalio Druskininkuose organizatore Alina Semionova. (Klausykite pokalbio)

Pirma pokalbio dalis:

Antra pokalbio dalis:

Gegužės 27-29 dienomis skambėsianti kurorto šventė – tik simbolinis žingsnis į vasarą, nes iš tiesų Druskininkų sezonas vyksta visus metus. Penktadienį vasara kurorte bus pasitikta teatralizuota druskininkiečių šventine eisena, kurios šiemetis akcentas – vilnyti lyg didelei gėlių jūrai. Taip pat visų laukia iškilmingas elektroninio kariliono atidarymas, o nemokamą vakaro koncertą ir muzikos bei šviesos šou vidurnaktį vainikuos lazerių ir fejerverkų šou.

„Šiemet pasirinkome vasarišką gėlių temą – ji labai plati ir leidžia atsiskleisti įvairių įmonių kolektyvų fantazijai ir kūrybiniams polėkiams. Skambučių ir būsimų eisenos dalyvių domėjimasis eisena teikia vilčių, kad reginys bus labai įspūdingas. Kurorto šventė – didelis įvykis” – sako Druskininkų kultūros centro direktorė.

„Labai džiaugiamės, jog mes atidarome Elektroninį karilioną, kuris nuo šios kurorto šventės džiugins druskininkiečius savo varpų muzika. Jau ir dabar nuo devintos valandos ryto iki devintos valandos vakaro kas penkiolika minučių kariliono garsai džiugina miestelėnus ir kurorto svečius, jo melodija suteikia ypatingo iškilmingumo Druskininkų bažnyčioje besituokiantiems jaunavedžiams. Taip pat didžiuojamės, jog tai yra alytiškių inžinierių darbas. Tikimės, kad ir Alytuje suskambės karilionas“ – prasitarė Rima.

druskinininkai
Druskininkai skęsta gėlių, žmonių ir muzikos jūroje „FM99“ nuotr.)

Šeštadienis Druskininkuose prasidės rytine mankšta K. Dineikos sveikatingumo parke bei maudynėmis kaskadose. Sveikatos šaltinių kurorto gimtadienio metu netruks sporto renginių, žaidimų ir varžybų visai šeimai. Nors kalendorinė vasara jau čia, šventės metu bus galima išmėginti netgi tinklinį sniege. Druskininkai šio laisvadienio metu kvies atrasti ir muziką. Geros muzikos niekada nebūna per daug, o betarpiško pokalbio muzikos kalba kartais vis dėlto fapasiilgstame. Šeštadienį rengiamas Bardų festivalis.

„Festivalio tradicija gimė, kai pernai gavome iš kultūros centro pasiūlymą įsijungti į bendrą miesto šventės programą. Jie pamanė, kad tai žiūrovui būtų įdomu bei naudinga“.

Bardų vakare prie Druskonio ežero šeštadienį bus galimybė išgirsti žymių Lietuvos bardų bei pradedančiųjų jaunųjų atlikėjų balsus. Festivalyje taip pat laukiama Kosto Smorigino, Domanto Razausko, Jono Krivicko, Aleksandro Makejevo bei kitų atlikėjų. Visa tai šeštadienį Druskininkuose rengiamame bardų festivalyje. „Bardų klausytojas – inteligentiškas žmogus, mėgstantis poeziją, kuriam patinka gyvai skambanti muzika. Tai žiūrovas, kuris nori sustoti atokvėpio minutei ir skirti laiko sau“ -sakė festivalio organizatorė.

Pasibaigus šventiniams renginiams šurmulys kurorte nenurims – šiltuoju sezonu Druskininkuose kiekvieną dieną planuojami kultūriniai ir sporto renginiai, organizuojamos nemokamos mankštos, koncertai ir festivaliai. Tad Druskininkai pasiruošę dovanoti ir gerą nuotaiką, ir puikius įspūdžius šią vasarą.

Radijo stotis „FM99“ sveikina Druskininkus ir miestiečius bei linki niekada nepritrūkti geranoriško ūpo rūpintis kurortu ir toliau sėkmingai stengtis, kad Druskininkai skambėtų ir gražėtų.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...