Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„Tarp kabučių“ – Giedrė Bulgakovienė: Lietuvos kultūros tarybai paskirsčius pinigus – žmonės liko šoke

Šioje „Tarp kabučių“  laidoje kalbėsime apie pinigus skirtus kultūrai. Lietuvos kultūros taryba paskirstė šių metų biudžetą kultūros ir meno programoms. Kaip įprasta, patenkintų ko gero yra mažiau nei nepatenkintų. Štai Klaipėdos dramos teatras žada Lietuvos kultūros tarybos sprendimą skųsti teismui. Apie tai diskusija su Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktore Giedre Bulgakoviene, Alytaus Kraštotyros muziejaus direktore Audrone Jakunskiene bei Alytaus miesto teatro Kultūros projektų vadybininku Ervinu Koršunovu. Klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

16237093_1308567162499197_947716707_n
Ervinas Koršunovas ir Giedrė Bulgakovienė (FM99 nuotr.)

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka šiemet teikė 3 projektus ir 1 laimėjo, kurio finansavimas siekia šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. eurų.  Alytaus miesto teatras teikė 6 projektus ir taip pat finansuotas bus tik 1, kurio finansavimas siekia 7,7 tūkst. eurų. Tuo tarpu Alytaus Kraštotyros muziejus teikė 3 projektus ir finansavimo išvis negavo.

„Man tai yra sunkiai suvokiamas dalykas. Po to, kai paaiškėjo, kad mes negavome finansavimo, aš dar kartą pati perskaičiau projektus… Mūsų projektai buvo adresuoti konkrečiai kažkam. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, pilietinio ugdymo. Tai buvo projektai, į kuriuos mes įtraukėme ir aplinkines bendruomenes, gavom sutikimus bendruomenių. Mes padirbėjom nemažai, tačiau gavosi nulinis rezultatas.“ – pasakojo Audronė Jakunskienė, kurios karjeroje, tai nutiko pirmą kartą.

16215676_1308567329165847_2057630743_n
Ervinas Koršunovas ir Giedrė Bulgakovienė (FM99 nuotr.)

Anot E. Koršunovo glumina tokia situacija, kai nėra paaiškinimo. Po projektų pateikimo yra matomi tik balai, be jokio paaiškinimo, todėl sunku suprasti, kodėl yra atmetami geri projektai.

Galbūt, netolimoje ateityje, Lietuvos kultūros taryba galės paaiškinti, kodėl geri projektai, kurie apima ne tik regioną, bet ir visą Lietuvą bei įtraukia ir kitas šalis, yra atmetami.

SRTRF logo

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?