Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

„Tarp kabučių“ – jau XV – oji vasara su M. K. Čiurlioniu kviečia į Druskininkus

„Kaip tai nuostabu būti reikalingam žmonėms ir jausti šviesą savo delnuose“ – sakė M.K.Čiurlionis. O šiemet jau XV –oji vasara su M. K. Čiurlioniu kviečia į Druskininkus…. Apie tai šioje „Tarp kabučių“ laidoje ir pakalbėkime. Plačiau klausykite įrašo.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Renginio akimirka (organizatorių nuotr.)

Savo kūrybinių ieškojimų įvairiapusiškumu Čiurlionis gali būti prilyginamas renesanso meistrams. Per vos dešimt metų trukusį kūrybinį kelią jis sukūrė apie 400 muzikos kūrinių, tuo pat metu, per vos šešerius metus trukusį tapytojo kelią, nutapė daugiau nei 300 paveikslų, sukūrė nemažai grafikos darbų, o kur dar literatūros ir poezijos kūriniai, publicistiniai darbai, eksperimentai meninėje fotografijoje… XV –oji vasara su M. K. Čiurlioniu šiemet vėl pradeda savo kelią. Lietuvos muzikų rėmimo fondo vadovė Genovaitė Šaltenienė sako, kad tie 15 metų buvo patys įvairiausi, bet visi jie buvo gražūs…

„Džiaugiuosi, kad festivalis ne tik įsitvirtino Druskininkuose, išplėtė savo geografiją Varėnos krašte, bet ir išsiugdė savo gerbėjų ratą bei liko ištikimas savo tradicijai – skleisti Čiurlionio kūrybą. Kasmet festivalis surengia per 50 įvairių renginių… Koncertai, parodos, kūrybos vakarai ir kiti renginiai, kuriuose dalyvauja iki 200 arba netgi daugiau atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių. “ – neslepia džiaugsmo pašnekovė.

Renginio akimirka (organizatorių nuotr.)

Šiųmetinis, penkioliktasis, festivalis druskininkiečiams, kurorto svečiams, Varėnos krašto žmonėms pateiks 53 renginių puokštę. Programoje dalyvaus iki 300 atlikėjų – solistų, chorų ansamblių, orkestrų, aktorių, menotyrininkų iš Lietuvos, Italijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Izraelio, Ukrainos, D. Britanijos, Suomijos. Festivalis vyksta svarbių visuomeninių ir kultūrinių sukakčių fone, todėl programoje ras vietos renginiai dedikuoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Lietuvių kalbos kultūros, A. J. Greimo, K. Bradūno, I. Simonaitytės, Tautinio kostiumo, Reformacijos 500 metų jubiliejaus LR Seimo paskelbtiems metams pažymėti.

Renginio akimirka (organizatorių nuotr.)

„Šiais metais labai netikėtai gavome pasiūlymą iš Vokietijos, kad pas mus norėtų atvažiuoti  labai įdomus jaunimo orkestras ir jie būtinai pasiprašė dalyvauti čia, Druskininkuose bei surengti koncertą. Mes, aišku, negalėjome nesutikti, nes tai labai įdomu, nauja ir kodėl gi nepakvietus… “ – pasakoja Genovaitė.

Renginio akimirka (organizatorių nuotr.)

Taip pat bus surengta trylika kamerinės, septyniolika sakralinės muzikos koncertų, kompozitorės V. Striaupaitės-Beinarienės kūrybos vakaras, trys literatūrinės-muzikinės, literatūrinių skaitymų, monospektaklio popietės, bus atidarytos trys žinomų kūrėjų – skulptoriaus Žako Lipšico, tapytojo Antano Martinaičio, Druskininkų savivaldybės moksleivių darbų čiurlioniškąja tema, Druskininkų dailininkų parodos, vyks rašinių konkursai, muzikinės viktorinos edukaciniai renginiai, diskusijos. Kulminacinis daugiaplanis festivalio renginys – M. K. Čiurlionio Studijų savaitė ir jos metu rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „M. K. Čiurlionis ir pasaulis“. Studijų savaitę muzikiniais renginiai praplės Smuiko muzikos šventė ir 22-oji Smuikininkų meistriškumo  mokykla.

Tegul ši vasara Jums būna pažinimo, pajautos ir atradimo… Visą programą galite rasti čia.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...