Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – „Jotvos vartai“ atsivers liepos pirmą dieną!

Tikriausiai daugelis sutiks, jog tradiciškai, pasibaigus Alytaus miesto šventės šurmuliui, pradedama laukti kitos šventės, festivalio – „Jotvos vartai“. Tradicijos niekur neišnyksta.. Pirmąjį liepos mėnesio savaitgalį Alytaus miesto gyventojai bei svečiai kviečiami persikelti keliais šimtais metų atgal. Gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai“ šiemet vyks liepos 1-2 d. Dainų slėnyje. Apie tai šioje „Tarp kabučių“ laidoje ir pakalbėkime su festivalio organizatoriumi Tomu Sutkaičiu bei grupės „Skylė“ nariu Roku Radzevičiumi.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Festivalyje laukia naujovių… Bus atskira palapinė, kurioje vyks seminarai bei parodos. „Jų nebus daug, bet paskaitų metu žmonės bus supažindinami su gyvąja istorija, ką veikia tie žmonės, kurie čia atvažiuoja. Be abejo  bus pasakojama ir apie kostiumus, ir kaip pasigaminti muilą ir daugybė kitų dalykų“ – atskleidžia organizatorius ir pabrėžia, jog festivalio metu veiklos tikrai netruks.

Renginio programa

„Šiemet bus viskas, ką mes turėjome geriausio ir dar daugiau. Didelį dėmesį skiriame ir muzikinei daliai. Pakvietėme stiprių atlikėjų. Pagrindinė – Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, taip pat Rasa Serra su grupe bei „Ugniavijas“, kurie atlieka vyriškas karo dainas. 12.30 val. bus daug garso ir šviesų (juokiasi), kadangi tuo metu vyks šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės karinė operacija, ginkluotės bei technikos paroda. Todėl visi kviečiami ateiti nuo pat renginio pradžios“ – neslepia šypsenos Tomas Sutkaitis.

Grupės „Skylė“ narys Rokas Radzevičius sako, jog kūrybinis impulsas atėjo su laiko „konkrečiai man įspūdį paliko dalyvavimas archeologinėje ekspedicijoje. Aš nuo kokios aštuntos ar devintos klasės pradėjau kasinėt, tada atsivėrė akys ir tada pasikeitė gyvenimo kelias“.

Festivalis taip pat neapsieis be tradicinio kovos rato ir pilies šturmo. Būtent šie renginiai yra neatsiejama festivalio dalis, be kurios daugelis miestiečių bei svečių neįsivaizduoja „Jotvos vartų“. Taip pat laukia ir įspūdingas pasirodymas – raganų sudeginimas…

Liepos pirmąjį savaitgalį vėl žvangės ginklai, skambės dainos ir gyvoji istorija užlies kiekvieną apsilankiusįjį, tad iki pasimatymo „Jotvos vartuose“!

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...