Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

„Tarp kabučių“ – Kostas Kajėnas: „Libanas yra arčiau negu mes norėtume“

Žmogiškumo kelias, koks jis? Kiekvienas tame kelyje mes galime surasti save, galime ir neieškoti, o galime pažvelgti ir į žmogų, kuriam reikia pagalbos. Šiandienos „Tarp kabučių“ laidoje apie parodą, veikiančią Alytaus miesto savivaldybės pirmojo aukšto fojė bei apie kuriamą kino apybraižą. Laidos svečias Kostas Kajėnas, kuris kartu su savo komanda išvyko į Libaną, žmogiškumo kelyje norėdamas pasakyti, kad Lietuva ir Libanas yra panašūs, mūsų požiūris į kitą, koks jis, kas turi tam įtakos. Apie tai klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

 

Antra pasakojimo dalis:

 

20161012_150554
Kostas Kajėnas

Paklausus kas lėmė, kad Kostas kartu su komanda išvyko į Libaną, susidurti ir pamatyti tai, ko dažnas net nenorime matyti ar net girdėti, jis sako, jog „mintis kilo iš to, kad Lietuvoje daugelis žmonių nesupranta, kas yra pabėgėlis. Jie vengia, nepažinodami žmogaus, bijodami jo religijos, ypač kai sužino, kad atvyksta musulmonas, o ne krikščionis. Tada jie pradeda galvoti, kad pabėgėlis būtinai yra teroristas. Mūsų pagrindinis tikslas – sulaužyti stereotipus ir žmonėms parodyti su kuo susiduria ta valstybė, kuri pirma sulaukia pabėgėlių ir koks yra mastas. “

20161012_141458
Parodos akimirka

Labiausiai, anot pašnekovo, visoje kelionėje sukrėtė sąlygos pabėgėlių stovyklose: „su kuo pirmiausia susiduri, tai kvapai. Čia nėra nei kanalizacijos, nei tualetų, viskas vyksta lauke. Čia jie ir pila šiukšles, ir prausiasi, šalia bėgioja pelės bei žiurkės. Bet kai tu atvyksti dėl žmonių, su kuriais važiuoji susitikti, tai pamatai, kad šviesos yra daugiau, nei tamsos. “

20161012_151426
Parodos akimirka

Didžiausią įspūdį laidos svečiui paliko žmonių dosnumas: „net ir pabėgėlių stovykloje, jau nekalbu apie Libano žmones, kurie visą laiką kviesdavo prisėsti, nors buvom per Ramadaną, bet jie patys negalėdami valgyti mus vaišindavo. Pabėgėlių stovyklose jie visada siūlydavo arbatos ar vandens. Nors vandens trūkumas ten didžiulis, bet jie nori dalintis“.

20161012_141433
Parodos akimirka

Ten gyvenantiems žmonėms išties reikia pagalbos. Anot parodos autoriaus Kosto Kajėno, Libanas  – šalis, 6 kartus mažesnė už Lietuvą. Iš 4 mln. šios šalies gyventojų, net 1,7 mln. yra pabėgėliai.

Kosto Kajėno fotografijų paroda „Žmogiškumo kelyje“ Alytaus miesto savivaldybėje bus eksponuojama iki 2016 m. lapkričio 12 d. Vėliau ji keliaus į Druskininkus, Vilnių. Parodos autorius neatmeta galimybės  ateityje aplankyti ne tik Libaną, bet ir Etiopiją ir užfiksuoti ten gyvenančių pabėgėlių gyvenimą.

SRTRF logo

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...