Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – pirmąjį rudens savaitgalį Alytuje dvelks Japoniška dvasia

Alytuje pirmasis rudens savaitgalis žada nustebinti čia įsižiebusia Japonijos kultūros dvasia. Rugsėjo 2-4 dienomis 10-oji Tarptautinė bonsų paroda ir 5-asis Japonijos kultūros festivalis sugrįžta į Dzūkijos sostinę Alytų ir laukia visų su turtinga programa, kurioje savo meną demonstruos 10 bonsai meistų: KUNIO KOBAYASHI (Japonija), SALVATORE LIPORACE (Italija), ROBERT STEVEN (Indonezija),CARLOS VAN DER VAART (Olandija), ROB KEMPINSKI (JAV), VACLAV NOVAK (Čekija), Wang Xuan Ming (Kinija), LUCA BAGAZZI (Italija), CHIARA PADRINI (Italija), KATHY LEE COFFMAN (JAV). Renginys unikalus ne tik temų įvairove, bet ir dalyvių, atvykstančių iš viso pasaulio, gausa. Šiemet programoje ir pirmasis tarptautinis „Black Scissors“ kongresas.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Trečia pasakojimo dalis:

 

IMG_8058
„Black Scissors“ tai lyg pasisveikinimo ženklas, du pirštai nukreipti žemyn arba į priekį.

„Black Scissors“ (juodosios žirklės) – naujasis pasaulinio bonsų kultūrinio judėjimo simbolis. Jo misija yra naujų idėjų paieškos, kūrybiškos laisvės skatinimas, dalijimasis meno kūrybiškumu. Tai – tarsi ir pasisveikinimo ženklas, du pirštai nukreipti žemyn arba į priekį.

IMG_8038
Kęstutis Ptakauskas

Šiandienos laidos „Tarp kabučių“ svečias – bonsai meistras ir japonų kultūros mylėtojas alytiškis Kęstutis Ptakauskas. Japoniškais sodais susidomėjęs prieš beveik du dešimtmečius, dabar Kęstutis savo namuose Pirmajame Alytuje yra įkūręs nuostabų japoniško stiliaus sodą ir nuolat juo rūpinasi. Japoniškos kultūros puoselėtojas yra pelnęs pripažinimą tarp­tau­ti­nė­se ir pa­sau­li­nė­se bon­sai pa­ro­do­se. Savo sode Kęstutis randa viską: gamtą, save, ramybę, tylą, grožį, pilnatvę.

IMG_8046
Japoniškais sodais susidomėjęs prieš beveik du dešimtmečius, dabar Kęstutis savo namuose yra įkūręs nuostabų japoniško stiliaus sodą

„5-asis Japonijos kultūros festivalis alytiškius bei miesto svečius supažindins su Arbatos gėrimo ceremonija, Origami, Kaligrafijos, Suiseki menais. Vyks paskaitos apie Japoniškus KOI karpius, bus galima pasigrožėti tradiciniais japoniškais drabužiais Kimono. Be kita ko džiazo mėgėjai turės galimybę pasiklausyti japonų džiazo atlikėjų“. – pasakoja pašnekovas.

IMG_8041
Japoniškiems karpiams įkurtas specialus tvenkinys

„Labai džiaugiuosi, kad gavome teisę surengti tokį pasaulio lygio bonsai kongresą. Toks renginys vyks pirmą kartą Europoje. Kol kas yra registruoti dalyviai iš 5 žemynų – 21 pasaulio šalis: JAV, Meksika, Kinija, Japonija ir kt.“ – šypsosi Kęstutis.

IMG_8057
Japoniškiems karpiams įkurtas specialus tvenkinys

Japoniškame sode susilieja vanduo, akmuo ir medis. Kęstučio Ptakausko teigimu, japoniški sodai yra vieni lankomiausių pasaulyje. Jie žavi tuo, kad susilieja su gamta. Šiuo metu įvairiuose Lietuvos miestuose galima rasti po keletą klubų, kurie propaguoja japonišką kultūrą.

IMG_8044
Japoniškas sodas Kęstučio Ptakausko namuose

„Pirmos mano organizuotos parodos ir parodė pasauliui, kad Lietuva dirba ir eina teisingu keliu. Praėjusių metų paroda buvo pripažinta viena geriausių Europoje. Tiesa, Lietuvoje yra pakankamai sudėtinga organizuoti tokios tematikos ir tokio lygio renginius.“

Rugsėjo 2-oji skelbiama mokinių ir jaunimo diena, o jo programoje numatyta kaligrafijos mokymai, arbatos gėrimo ceremonija, joga, aikido, kimono demonstracija, paskaitos apie origami, koi karpius, Japoniją. Sulauksime ir Europos bonsai meistrų demonstracijos, „Kyogen” teatro pasirodymo ir festivalio atidarymo su kendo programa ir japonišku džiazu.

Rugsėjo 3-oji be minėtų temų atvers ir suiseki pasaulį, pateiks „juodųjų žirklių” apdovanojimus ir festivalio uždarymą su Japonijos ambasados Lietuvoje pristatomais muzikos atlikėjais.

Rugsėjo 4-oji nepašykštės dar daugiau arbatos, pažinčių su suiseki, kaligrafija, koi karpiais ir dovanos atsisveikinimo koncertą su alytiškiams jau pažįstama pianiste ir vokaliste Keiko Borjeson McNamara.

Keiko_n1jpg

Džiazas ir bonsai ? Pamanėme, o kodėl ne ? Juk viskas kas yra gražu yra gražu ! Keiko Borjeson – džiazo pianistė iš Japonijos, kuri fortepijonu pradėjo groti nuo trejų metų. Būdama penkerių metų ji debiutavo televizijoje kur atliko Bethoveno kūrinį Elizai.
Jos muzikinė karjera prasidėjo Tokijuje kur 15 metų mokėsi klasikinio pianino subtilybių. Vėliau studijavo Italijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Italijoje gilino vokalinius sugebėjimus, o Amerikoje studijavo džiazą. Baigus studijas Toho Gakuen universitete Tokijuje ji pradėjo savo koncertinius turus po pasaulį, prisistatydama kaip džiazo pianistė, dainininkė. Savo muzikinės karjeros metu ji grojo Baltuosiuose Rūmuose ( Prezidento G.W.Busho kadencijos metu). Persikėlusi gyventi į Detroitą, ji susitiko su tokiomis džiazo legendomis kaip Carmen Mcrae, Sir Roland Hanna, Hank Jones, Mal Waldron ir kitais.Keiko Borjeson koncertavo daugiau negu 30 šalių, savo pasirodymais stebino susirinkusius džiazo festivalių klausytojus. Dalyvavo džiazo festivaliuose Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Honkonge, Egipte… Gavo Jazz Audio Prize ir Jazz Critics apdovanojimus už dvi paskutines kompaktines plokšteles. Gavo North Star apdovanojimą iš Švedijos karaliaus;. 2008 metais dalyvavo Jungtinių tautų labdaros koncerte Afrikai. Labdaros koncertuose dalyvavo ir kitose šalyse ( Šri Lankoje, Indonezijoje, Latvijoje, Filipinuose).Lietuvoje džiazo atlikėja viešės nebe pirmą kartą, o Alytuje su dainininke Ieva Zasimauskaite surengs labdaros kocertą.

Išsamią renginio programą rasite http://www.bonsai.lt/convention-2016/program
Bilieto kaina 3 EUR, vaikams iki 7 metų nemokamai. Bilietus galima įsigyti Alytaus miesto teatro kasoje.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...